Acaba Allah, Nur hizmetinden razı mıdır? Resulullah bu hizmetlerden hoşnut mudur?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Allah, neyden razı olup olmadığını açık bir şekilde Kur’an ve sünnette bizlere bildirmiştir. Bize düşen bu bildirilen şeylere, yani Kur’an ve sünnete uymaktır.

Üstad ve Risale-i Nurların Kur’an ve sünnete uygunluğu bizim için ciddi bir miyar ve ölçüdür. Yani Nur hizmetinin Allah ve Resulü (asv) katında makbul olmasının en güzel şahidi ve ölçüsü, Kur’an ve sünnet çizgisinde olmasıdır. Bundan daha güzel bir delil ve şahit olamaz.

Bunun dışında milyonlarca insanın Nur hizmeti sayesinde imanlarını kurtarması ve milyonlarca insanlarım Risale-i Nur'a olan samimi hürmet ve teveccühleri, Nur hizmetinin Allah ve Resulü (asv) katında makbul olduğuna işaret eder.

Diğer bir işaret de Üstad'ın eserlerinde de beyan ettiği gibi Kur’an, hadis ve büyük evliyaların Nur hizmetine olan beşaretleridir. Üstad Risale-i Nur'un Kur’an tarafından makbul karşılandığını otuz üç âyetin işareti ile Birinci Şua'da izah ve ispat ediyor. Yine Sikke-i Tasdik-i Gaybi adlı eserinde başta İmam Ali (ra) ve Abdulkadir Geylani Hazretleri olmak üzere bir çok işaret ve beşareti göstererek Risale-i Nur'un makbul olduğunu gösteriyor.

Şunu da unutmayalım ki, şeytan hayırlı işleri için vesvese verir. Kumar oynamak için niyet eden bir adama, "acaba kumar caiz mi değil mi" dedirtmez. İyiye hayra niyet eden birisine gelince iş değişir ve şeytan bu kez; "yaptığın iş acaba doğru mu değil mi" diye sorgular.

Sizin bu durumunuzu işin başında yaşamayan nerede ise yoktur. Şeytan sizin kararlılığınızı görünce hemen vazgeçecektir. Şeytana ümit vermemek lazım.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

BENZER SORULAR

Yükleniyor...