Block title
Block content

"Ahmed Aleyhissalâtü Vesselâm, İsa Aleyhisselâmı Yahudilerin müthiş tekzibinden ve müthiş iftiralarından ve dinini müthiş tahrifattan kurtarmak,.." İzah eder misiniz; Yahudiler Efendimizi kabul etmiyorlar ki?..

 
Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Peygamber Efendimiz (asm) Hazreti İsa (as)’ı Yahudi camiasından ziyade insanlık nazarında temize çıkarıyor.

Kur’an, tahrif edilmiş İncil ve Tevrat’ın hatalarını ve saptırmalarını düzeltmese idi, şimdi insanlık birçok konuda karanlık kalacak, hak ve doğrunun ne olduğu konusunda tereddüt içinde olacaktı. Müslümanlar içinde her dinden (ihtida eden) her milletten insanlar olduğu düşünülürse, Kur’an’ın evrensel mesajları insanlık için bir projektör gibi olduğu anlaşılır.

İslam aşırılığı hoş görmüyor. Her şeyin vasatını, yani şeriata uygun olanını hoş görüyor. Yani insanlık ifrat ve tefritten uzak durmalı, her şeyin vasatına göre hareket etmeli diyor.

Hazreti İsa (as)’in peygamberliğini inkar eden Yahudiler tefritte iken, onu -haşa- Allah’ın oğlu makamında gören Hristiyanlar da ifrattadırlar. Hazreti İsa (as)’ı Allah’ın bir kulu ve elçisi olarak gören Müslümanlar da hak olan vasattadırlar. Ve bu konuda hakkı arayanlar için Kur’an hatasız ve kusursuz bir rehberdir...

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editör

Kategorisi: On Altıncı İşaret | Yazar: Sorularla Risale | Okunma Sayısı: 571 | Word indir | Pdf indir
Paylaş
BENZER SORULAR
Yükleniyor...