"Ahmed Aleyhissalâtü Vesselâm, İsa Aleyhisselâmı Yahudilerin müthiş tekzibinden ve müthiş iftiralarından ve dinini müthiş tahrifattan kurtarmak,.." Yahudiler Efendimizi kabul etmiyorlar ki, izah eder misiniz?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Peygamber Efendimiz (asm) Hz. İsa (as)’ı Yahudi camiasından ziyade insanlık nazarında temize çıkarıyor.

Kur’an, tahrif edilmiş İncil ve Tevrat’ın hatalarını ve saptırmalarını düzeltmese idi, şimdi birçok konu karanlık kalacak, hak ve doğrunun ne olduğu konusunda tereddüt içinde olacaktı. Müslümanlar içinde her dinden (ihtida eden) her milletten insanlar olduğu düşünülürse, Kur’an’ın cihanşumül mesajları insanlık için bir projektör gibi olduğu anlaşılır.

İslam ifrat ve tefriti hoş görmüyor. Her şeyin vasatını, yani şeriata uygun olanını hoş görüyor. Yani insanlık ifrat ve tefritten uzak durmalı, her şeyin vasatına göre hareket etmeli diyor.

Hz. İsa (as)’ın peygamberliğini inkâr eden Yahudiler tefritte iken, onu -haşa- Allah’ın oğlu makamında gören Hristiyanlar da ifrattadırlar. Hazret-i İsa (as)’ı Allah’ın bir kulu ve elçisi olarak gören Müslümanlar da hak olan vasattadırlar. Ve bu konuda hakkı arayanlar için Kur’an hatasız ve kusursuz bir rehberdir...

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

BENZER SORULAR

Yükleniyor...