Block title
Block content

"Bir kısım mahlûklar var; bir tarz ile konuşuyorlar, fakat bunlar onların dillerini bilmiyorlar." Bu mahluklar, konuşma tarzları nelerdir, dilleri neden bilinmiyor?

 
Soru Açıklaması:

Gördüler ki; bir kısım mahluklar var, bir tarz ile konuşuyorlar. Fakat bunlar onların dillerini bilmiyorlar. Yalnız işaretlerinden anlaşılıyor ki.. Bir kısım mahluklar kimler ? konuştukları tarz nedir ? onların dillerini neden bilmiyorlar ? izah eder misiniz

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Mahluklardan maksat, insanlar, melekler, cinler ve hayvanlardır. Bu dört taife de birbirlerinin dillerinden anlamıyorlar. İnsanlar ile cinler farklı iki boyutta yaşadıkları için, insanlar cinleri göremiyor. Hayvanlarında kendine özgü bir dili olduğu için, insanlar bu dilleri anlamıyorlar ya da az anlıyorlar.

Melekler ulvi bir boyutta oldukları için, onlarla ancak insanların havas tabası iletişim kurabiliyor, peygamberler ve salih insanlar gibi.

"Bir tarz ile konuşuyor" ifadesi, her türün kendi içindeki iletişim şeklidir. Mesela insanlar kendi içinde insani bir üslup ile iletişim kurarken, hayvanlar da kendi içlerinde, kendilerine özgü bir üslup ile iletişim kuruyorlar...

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editör

Kategorisi: Birinci Makam, Giriş | Yazar: Sorularla Risale | Okunma Sayısı: 215 | Word indir | Pdf indir
Paylaş
BENZER SORULAR
Yükleniyor...