Block title
Block content

"Biraz ileride şu asr-ı hâzırın uğradığı ve uğrayacağı kaviyyen me'mul ve melhuz olan sefahet ve atâlete rağmen düstur-u şüyuhatını tahdit ve ancak anâsır-ı mecrûha cerrahını unutmayıp ve ihmal,.." Açar mısınız, Osman Halidi kimdir?

 
Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Osman Hâlidî Hazretleri, velayet ve keramet sahibi mübarek bir zattır. Yaklaşık olarak Üstadın doğduğu yılda, yani 1292-1875 yılında vefat etmiştir. Mahdumu olan  Ahmed Efendiye, sen müceddidin elini öpeceksin diyerek, Üstadın müceddid olarak çıkmasına ve Ispartada ikamet edeceğine kerameten işaret buyurmuştur.

Biraz ileride şu asr-ı hâzırın uğradığı ve uğrayacağı kaviyyen me'mul ve melhuz olan sefahet ve atâlete rağmen düstur-u şüyuhatını tahdit ve ancak anâsır-ı mecrûha cerrahını unutmayıp ve ihmal dahi etmeyerek şehadet-i kat'iyesini gösterip sahife-i hayatını bin iki yüz doksan ikide imzalamıştır. Sikke-i Tasdik-i Gaybî

Burada ise; ileride çıkacak inkar ve ahlaksızlıklara rağmen, Allah bu inkarcılığı ve ahlaksızlığı tamir ve tedavi edecek hekimi ve şeyhi de, adeti üzere gönderecek ve insanların manevi yaralarını yeniden tedavi ettirecektir diyerek, müjdeli hale işaret ediyor ve vefat ediyor.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editör

Kategorisi: Yirmi Yedinci Mektuptan Mühim Parçalar | Yazar: Sorularla Risale | Okunma Sayısı: 2993 | Word indir | Pdf indir
Paylaş
BENZER SORULAR
Yükleniyor...