"Bunların içinde de en ziyade kendini kurtaranlar, Risale-i Nur'un dairesine sadakatle girenlerdir." Risale-i Nur'un dairesine sadakatle girmenin ölçüsünü izah eder misiniz?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

"Sadakat" kelime olarak bir kimseye Allah için kalbden bağlılık, kalbi ve samimi doğrulukla olan dostluk ve dostlukta sebat, vefadarlık göstermek demektir. Hazreti Ebu Bekir (ra)’in Hazreti Peygambere (asm) olan dostluğu ve sadakati gibi.

Risale-i Nurlara sadakat göstermek ise, Risale-i Nurları kendi telifi gibi bilip öyle sahip çıkmak ve kendi telifi gibi neşrine ciddi ve samimi çalışmaktır. Ve bu uğurda bütün meşakkat ve sıkıntılara göğüs gerebilmektir.

Dünyanın acı tatlı her halinde Risale-i Nur hizmetinde daim ve baki kalmaktır. Meşgale ve başka fikir ya da ideolojilerin tesirine ve rüzgârına kapılmadan, Risale-i Nur hizmetlerin de devam etmek ve bu yolda hayat mührünü vurmaktır.

Özetle sadakat hapis, memuriyetten ihraç, baskı, zulüm vesaire bütün olumsuzluklara rağmen Risale-i Nur hizmetine devam edebilme gücü ve dayanıklılığıdır.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

hamditas
Risale-i Nur'da yazan herşeyin doğru olduğuna kalpten inanmak da sadakattir
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...