Hizmet Adına Chat (int sohbet) Yapmanın Zararı Var mıdır?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Hiç bir şey zatında çirkin değildir. Onu çirkinleştiren bizim kesbimizdir, yani kullanma şeklimizdir. Televizyon, bilgisayar ve internet gibi iletişim araçları birer nimet iken, onları yanlış kullanmak suretiyle birer düşman haline getirmek te mümkündür.

İnternette chat, sohbet yapmak demektir. Normal şartlarda bir arada otururken yapılan bir sohbetin ölçüleri olduğu gibi, internet ortamında olan sohbetinde (chat) ölçüleri vardır ve olmalıdır. Ölçüsüz ve sorumsuz yapılan bir sohbet, yüz yüze de olsa faydadan ziyâde zarar verecektir.

Hayır ve dine hizmet adına yapılan internet sohbetleri elbette ki, faydalı olacaktır. Ancak yerinde ve zamanında olmak şartıyla. İlâcın şifâya vesile olmasının bir nedenin de ilaçta ki, ölçülmüş miktar olduğunu unutmamak icâb eder.

Daha geniş bilgi için tıklayınız:

- Müslümanların karşı cinsten yabancı bir insanla chatleşmesi caiz mi?

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

kalem88
bence chat tamamen boş ve saçma bir şey... hııı zamanında yapmadım mı yaptım tabi ama sonra gerçekten aptalca birşey olduğuna karar verdim.. tecrübeli olarak... boş zamanı ve işi gücü olmayanların yaptıkları şeydir...
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Anadolu
Chat doğru kullanıldğnda bir nimet. Normal şartlarda konuşamdğm dini konuları msn sayesinde nur talebelri ile yapıyorum.Elbette yüz yüze yapılan sohbetlerin yerini hiç birşey tutamaz ancak böle bi konumunz olmayınca msn müthiş bir iletişm aracı oluyor.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...