Hizmet Rehberi, Gençlik Rehberi ve sadece müstakil bazı sözlerin yazıldığı (Haşir Risalesi gibi) küçük risaleler var. Bunlar Üstad hayatta iken mi, yoksa daha sonra mı yapıldı?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

"Hizmet Rehberi", "İman ve Küfür Muvazeneleri" sonradan terkip (abiler tarafından bir araya getirilmiştir) edilmiştir. Diğerleri, Üstadımız zamanında müstakil telif edilmiştir.

İlave bilgi için tıklayınız:

- Son Risale hangisidir? Ne zaman Latin harflerle yazılmaya başladı ve ilk Latince harflerle basılan risale hangisidir? Ne zaman teksir makinası ile yazılmaya başlandı? Elle ne zamana kadar yazıldı; nasıl dağıtıldı? Nurlar ne zaman tamamlandı?

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Yorumlar

Lazgin

İman ve küfür muvazeneleri ile ilgili biraz daha malumat verebilir misiniz? Kaç yılında derleniyor, hangi abiler derliyor, derlenecek yerler neye göre seçiliyor? Yani demek istediğim üstad hazretlerinin bu yönde bir beyanatı/ pusulası var mı? Çünkü ustaddan sonra derlenmiş olmasına rağmen asay-ı musa gibi külliyatın bir parçası kabul edilmiş. Bunun sebebi nedir?

Allah şimdiden razı olsun abilerim .

 

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Editor (m.ali)

İman ve Küfür muvazeneleri; Üstadımızın vefatından sonra Sait Özdemir abi tarafından derlenmiş olup neşredilmiştir. Bunu üstadımızın neşriyatla alakadar olan diğer talebeleri de kabul etmiş ve şu anda takım külliyat alan herkes bu kitabı da almış oluyor.

Malumunuz kitapta Sözler, Lemalar, Mektubattan sırasıyla bahisler bulunmaktadır. Hazırlık süreci de bu sırayla çalışıldığı ve iman-küfür muvazeneleri ile ilgili yerlerin terkip edildiği anlaşılıyor.

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...