Block title
Block content

"Kimsesiz hastalara çok güzel bakılıyor." ifadesini nasıl anlamalıyız?

 
Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Yeryüzünde yaşayan bütün canlıların rızıkları nasıl en mükemmel bir şekilde Allah tarafından temin ediliyorsa, aynı şekilde bu canlılar hastalandığı zaman yeryüzünü büyük bir eczaneye çevirip, onlara şifa dağıtan yine Allah’tır.

Yeryüzü adeta büyük bir ecza deposu gibidir; her derde deva bu ecza deposunda istif edilmiştir. Canlılara düşen; sadece bu depodaki eczaları güzelce istimal etmektir. Bu cümle kainattaki şifa nimetine ve dolayısı ile de Şafi olan Allah’a bir işarettir, bir delalettir.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editör

Paylaş

Yorumlar

k.toprak

Açıklamalar için Allah razı olsun, konuya bir de böyle yaklaşılabilir mi? Mesela; mevsim kış ve dışarda dünya imtihanı nedeni ile yatanlar var. çok soğuk olduğunda belediye bu kişileri toplayıp geçici barınma imkanı sağlıyor .yolda bir bebek bulunsa ona sahip çıkılıyor.yaralı bir kuşun yarası sarılıyor eğer üşümekten dolayı uçamıyorsa eve getirilip soba yanına koyuluyorki buna şahid oldum.yaşlı annelere babalara bakan olmuyorsa darülaceze denen sığınma evleri var, yani Allah birnevi çarkları işletiyor. Mesela mahalemde bali içen kişiler var diyoruz senin tedavini yapacak yerler var hem orda barınma ihtiyacınıda karşılarşın. aman aman diyorlar bulundukları ortamdan şikayetçi değiller. bir nevi ortama alışkanlık peyda etmişler Allahda onlara demekki bulundukları şartlara göre yardım ediyor. bu olayların arkasındaki hikmetleri bilemeyiz.belkide onlar öyle pişiyorlar herkesin imtihanı farklı farklı, ama bir yönde Allah'ın şefkati herkesin yanında.

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
BENZER SORULAR
Yükleniyor...