"Nifak perdesi altında risalet-i Ahmediyeyi (a.s.m.) inkâr edecek, Süfyan namında müthiş bir şahıs, ehl-i nifakın başına geçecek, şeriat-ı İslâmiyenin tahribine çalışacaktır." Süfyan sadece Peygamberimizi mi (a.s.m) inkar ediyor?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Süfyan münkirdir; ancak icraatında kendini dine taraftar gösterir. Ve bu maske altında şear-i İslamiye'yi tahribe çalışır. Şeair-i İslamiye ise, Peygamber Efendimizin (asm) sünnet-i seniyesinden ibarettir.

Dinin temel kaynağı, Kur'an ve sünnettir. Süfyan, bu iki kaynağı kendisi yorumlamaya çalışır. Hakkı batıl ve batılı da hak suretinde gösterir. Mesela, Orta Çağ'da gelmiş bir insanın, şimdiki asra hitap edemeyeceğini, örnek olamayacağını ifade eder ve bu tür fikirlerini, her yolu deniyerek etrafa yayar. Şeair-i İslamiye'yi bu gibi gerekçelerle bir bir ortadan kaldırır.

İnsaniyet deccalı, küfrünü açık bir şekilde ortaya koyarken, İslam deccalı olan süfyan ise, münafıkane hareket eder, küfrünü gizleyerek dini tahrip etmeye çalışır.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

himyata
binler tebrik ve takdir efendim. Çok mükemmel harika bir tarzda arzu beyan etmişsiniz. Allah sizlerden ebeden daimen razı olsun. aynı hakk ve aynı hakikattır efendim. himyata
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...