Bazen internette forumları gezerken hakikatlere muhtaç bir çok kişi görüyoruz. Bunlarla iletişim kurmak çoğu zaman mümkün olabiliyor ve dolayısıyla internetteki hizmet çekici gelebiliyor. Ama bu sefer gerçek hayattaki hizmet aksamaz mı?


Evvela, internette yapılan iman hizmetini sanal olarak görmek çok yanlıştır. Hizmetin sanalı gerçeği olmaz, hizmet hizmettir. Öyle ki, dışarıda beş on insana ulaşmak bazen imkansız iken,  internet hizmetinden binlerce kişiye ulaşmak mümkün olabiliyor. Mesela, bizim sitemize kayıtlı otuz bini aşkın üye var ki, bu da otuz bin kişilik bir cemaat demektir. Halbuki yıllarca ders okunduğu halde elli-yüz kişiyi geçmeyen cemaatler çoktur.

İkincisi, dershane hizmetleri zaten asıldır ve yerleşmiştir. Bu yüzden onun hadimleri çoktur. Lakin internet hizmetleri yeni sayılır ve yerleşmemiş olduğu için kadro sıkıntısı çekiliyor. Bu sebeple internet hizmetlerine kabiliyeti olan kardeşlerin geri çekilmemesi gerekir.

Üçüncüsü, hem dershane hem de internet hizmetlerini beraber götürmek kabildir. Birisini birisi için feda etmek gerekmiyor. Biz bu sitenin editörleri olarak hem bu hizmeti ifa ediyoruz, hem de haftada dört beş akşam derslere gidebiliyoruz. Bizim kanaatimize göre ahenk ve program dahilinde her iki hizmet de aksatılmadan götürülebilir.