Peygamber Efendimiz'in istikbalden haber verdiği olaylar hakkında bilgi verir misiniz?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Kur'an-ı Kerim'in verdiği bütün haberler, aynı zamanda Efendimizin (asm) verdiği haberler sayılır. Kur'an ki, insanın ilk yaratılışından varlığın nasıl yaratıldığına ve oradan da geleceğimize, cennet ve cehenneme kadar olmuş olan ve olacak her haberi ihtiva etmektedir. Ayrıca, yine Efendimiz (asm)'in de hadislerinde geçmiş ve gelecekten haberler verilmiştir.

Bu konuda detaylı bilgi için On Dokuzuncu Mektup ile Yirmi Beşinci Söz'e bakılabilir. Allah, varlık, melek, cin, ahiret, cennet ve cehennem gibi gaybi konularda en sağlam ve doğru bilgiyi Efendimiz (asm) vermektedir. Zira Efendimiz (asm) Allah'ın verdiği haberleri bizlere bildirmektedir.

Bir cihaz hakkında en doğru bilgiyi ustası verdiği gibi, varlık hakkında da en doğru bilgi Alemlerin Yaratıcısı olan Allah vermektedir. Ancak Allah haberleri en güvendiği kulu olan Hz. Peygamber (asm) vasıtası ile vermektedir. Gelecekte sahabelerin başına neler geleceğini Efendimiz (asm) önceden haber vermiştir. Bu haberlerin neler olduğunu öğrenmek için On Dokuzuncu Mektuba bakmanızı tavsiye ederiz.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Yorumlar

feth
bence kardeşim sen doç dr. şadi eren beyin gelecekten haberler adlı eserini okumalısın nesil yayınlarından çıktı enfes bir kitap
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.

BENZER SORULAR

Yükleniyor...