"Risale-i Nur'a Eleştirel Bakış " kitabında bahsedilen konuların doğruluğu hakkında bilgi verir misiniz; bu tip iddia ve iftiralara nasıl cevap verebiliriz?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Kitapta yer alan iddiaların ekseriyetine cevap teşkil eden yazılar sitemizde mevcuttur. Bununla birlikte en kısa zamanda kitabın bütününe dönük bir çalışma yayınlanacaktır. Bu gibi eleştiriler olabilir ve olmalıdır da; eğer hak namına yapılıyor ise gerçekler bu sayede daha ziyade parlar. Zira Risaleler hep bu şekilde yayılmıştır...

Temsilde hata olmasın, "Karikatür Krizi"yle ortaya çıkan netice İslam'ın aleyhinde olması beklenirken, lehine bir sonuç vermesi gibi, Kur'an'ın hakikatleri olan Risaleler de bu vesileler ile daha ziyade intişar edecektir. Bu eserler daha yeni kaleme alınmış eserler değildir. Satır satır tedkik edilerek kusur aranmaya çalışılmış va ancak en ufak bir yanlış tespit edilememiştir. Bütün mahkemeler beraetle sonuçlanmıştır.

Risale-i Nur'a ve Bediüzzaman'a Gelen İtirazlar

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

ynpzrlyz

Soru metninde belirtilen linke çekinerek gittim. İlk defa Üstad hakkında ciddi anlamda ve inanan biri tarafından eleştiri yapılacak bir kitap sanmıştım. 1 saat kadar okudum. Sanki  "Tilkinin ulaşamadığı üzüme goruk demesi" gibi geldi bana. Eleştiri gerekiyorsa Üstad zaten kendisi eserlerinde açıklıkla çekinmeden yapmıştır. İnanmayanların eleştirilerine gelince sadece kötüleme var. Bir tanesi dahi külliyatı okudum; şu kısım yanlıştır, şöyle olması gerekir, diyeni görmedim.

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.

BENZER SORULAR

Yükleniyor...