Block title
Block content

Rızık acizliğe göre verilir doğru; ama aslanlar aciz olmamasına rağmen en iyi yiyeceklerden yiyorlar. Bilgi verir misiniz?

 
Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Zannedildiği gibi aslan her avını kolayca yakalayamıyor. Yani başarı oranı on avdan birisidir ki bu da yaşaması için gerekli bir orandır. Üstelik bu avını sindirmesi ve avdan kaybettiği enerjiyi toplaması için on beş yirmi saat uyur ve dinlenir. Üstelik aslanın avlanma esnasında sakatlanma ve avlandıktan sonra avını rahatça yiyememe gibi meşakkat ve sıkıntıları da bulunuyor. Bu da onun rızkının ne kadar zorlu ve meşakkatli olduğunu gösteriyor.

Diğer bir husus en iyi beslenme konusu göreceli bir konudur. Aslan etobur olduğu için, et yemesi doğal ve normaldir. Buffalo da otoburdur doğal olarak ot yer. Buffalo et yemiyor diye kötü beslendi diyemeyiz. Hatta buffalo için ot yemek çok kolay ve basittir, çünkü mera ve otlaklar boldur; ama aslanın et yemesi yukarıda da ifade ettiğimiz gibi gayet meşakkatli ve riskli bir süreçten sonradır. Haliyle otoburlar et oburlara nispetle zayıf oldukları için daha kolay besleniyorlar.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editör

Kategorisi: İkinci Hakikat | Yazar: Sorularla Risale | Okunma Sayısı: 1990 | Word indir | Pdf indir
Paylaş
BENZER SORULAR
Yükleniyor...