Destek Olun

Sitemiz, kullanıcılardan hiçbir maddi ve manevi ücret beklemeksizin hizmetini 2003 yılından bu yana hiç aksatmadan devam ettirmiştir. Bundan sonra da gayemiz aynı çizgide hizmetimize maddi ve manevi hiçbir menfaati gaye edinmeden yolumuza sadece "Allah rızası için" devam etmektir.

Bununla beraber sizlerden sürekli olarak gelen "Siteniz için ne yapabilirim?”, “Nasıl destek olabilirim?" mesajlarınızı göz önüne alarak sizlerin yapabileceklerini maddeler halinde buraya yazmaya karar verdik.

1. Maddi Destek Olmak İstiyorsanız

Sitemiz hiçbir reklam almadan ve kullanıcılarından maddi bir talepte bulunmadan bu hizmetleri sunmaktadır.

Sitemizin personel, tercüme, sunucu ve teknik giderlerine destekte bulunarak yükümüzün hafiflemesine yardımcı olabilirsiniz: Bağış yapmak için tıklayınız

2. Yabancı Diliniz Varsa

Yabancı diliniz varsa sitemizin farklı dillere tercüme edilmesinde yardımcı olabilirsiniz.

3. Tanıtımına Destek Olmak

Sitemizi her vesile ile tanıtarak, aklı ve kalbi pekçok sorularla yaralar almış olanların sorularına cevap bulmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Örneğin sitemizde beğendiğiniz bir soru-cevap veya makaleyi, kaynağın “Sorularla Risale” olduğunu belirterek arkadaşlarınızla paylaşıp, onların da bu kaynağa ulaşmasına vesile olabilirsiniz.

Pek çok fikir platformunda (forum siteleri, wikipedia gibi bilgi kaynakları, haber grupları vs...) sitemizden insanların istifade edebilecekleri yazıları yayınlayıp, kaynağın sitemiz olduğunu söyleyebilirsiniz.

Sitemizin bannerlarını kendi siteniz veya tanıdığınız sitelerde yayınlanmasını sağlayarak, insanların bu kaynağa ulaşmalarına vesile olabilirsiniz.

4. Sitemizin İçeriğinin Gelişmesine Katkıda Bulunmak

Siz bir yazar, araştırmacı veya akademisyen olabilirsiniz. “Bediüzzaman Said Nursi”, “Risale-i Nur” ve “Nur Cemaati” konularında kendi çalışmalarınız olabilir. Bu çalışmaların sitemizde yayınlanması için bizlere göndererek, sizin adınıza her gün binlere ulaştırarak değerlendirmemize yardımcı olabilirsiniz. Bunun için birkaç ufak kriter ve ricamız vardır, şu şekilde:

1. Konunun dağılmasına müsaade edilmeden, güzelce ifade edilmelidir.
2. Kaynaklar eksiksiz ve net olmalıdır.
3. İmla kurallarına azami dikkat edilmelidir.
4. Alıntılar net olarak belli olmalı, çift tırnak kesinlikle kullanılmalıdır. Çünkü, bazen yazarın ifadeleriyle yapılan alıntılar karışmaktadır.
5. “Sorularla Risale” sitemizin amacı; asrımız insanının maruz kaldığı maddî ve manevî hastalıkların reçetesini Kur'an eczanesinden alıp, asrın idrak ve anlayışına uygun şekilde sunan Risale-i Nur Külliyatı'nın daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunmaktır. Makale veya muhtelif manadaki çalışmalar, bu amaca hizmet etmelidir.

5. Editör Olarak Soru Cevaplamak

Risale-i Nur'da bilgi ve ihtisas birikimine sahip birisiyseniz, sitemize gelen soruları cevaplamamızda bize yardımcı olabilirisiniz. Yazılı kaynaklarımızın (kitap, tez, makale) içeriklerinin düzenlenip sitemize uygun hale getirilmesi işinde yardımcı olabilirsiniz.

Desteklerinizle ilgili bizimle iletişime geçmek için İletişim Bölümü kullanmanızı rica ederiz.

Yapacağız desteklerin Allah'ın rızasını kazanmanıza vesile olmasını temenni eder, teşekkür ederiz. Unutmayınız: "Kim bir iyiliğe aracılık ederse, ondan bir hissesi olur." (Nisa, 4/85)

Yükleniyor...