2013 Anket Sonuçları, Sizden gelenler ve cevapları...

Değerli Kardeşlerimiz; anketimize katıldığınız için teşekkür ederiz, yorum yapan kardeşlerimiz aşağıda cevaplarını bulabilirler. Beklediğimiz katılım gerçekleşmese de, inşallah birçok eksiğimizi görmemize ve düzeltmemize vesile olur. Teşekkür-tebrik yorumlarını ekleyip yazıyı uzatmak istemediğimizden, en altta sadece birkaç tane numune paylaşıyoruz. Selam ve dua ile…

Cevaplar hakkında

Cümle açıklamalarında sayfa numaraları hangi yayınevinin külliyatına göre olduğu belirtilirse iyi olur.

Sitemizde Söz Basım’ın külliyatını kullandığımızdan ve yayınevlerinin sayfalarının çoğu zaman bire bir aynı olmamalarından sayfa numarası vermiyoruz. Sitemizdeki külliyata link veriyoruz.

1 Cevaplariniz bazen cok gecistirmeli oluyor. Sitenin kullanimi ise biraz daha iyi olabilir...

2 Sorulan sorulara daha uzun cevap verebilirsiniz.bol örnekli

3 S.a. Öncelikle rabbimize sizlere bahşettiği bu mukaddes hizmetten dolayı hamdolsun.sizleri tebrik ediyoruz.sorulara cevap verirken cevabı kafanızda tasavvur ederek.planlı.intizamlı.devrik olmayan cümleler kullanarak.akıcı,açık,anlaşılır kelimelerle olmasında yani sanki ilkokul çocuğuna açıklar gibi itina ile cevap verilmesini rica ediyorum.çoğu zaman soruya verdiğiniz cevapta ne demek istemiş diye bulmaca çözer gibi düşünmek zorunda kalıyoruz.allah razı olsun .hizmetinizi daim etsin

4 S.a öncelikle risaleden cümle açıklamarı yapılırken daha tatmin edici cevaplar vermeniz gerekir.risaleyi risale ile açıklarsanız daha tesirli olacağı kanaatındayım.bazen alıntılar yapıyorsunuz ama genele vurduğunuzda az kalıyor.risalenin dışından örnek verirken eksik kalabiliyor ve akılda başka sorulara yol açıyor.yani bir taraftan cevap vereyim derken diğer taraftan başka bir konuya geçip konuyu dağıtabiliyorsunuz.cümleleri açıklarken birden fazla kişinin de görüşü alınırsa iyi olur.

5 bazı sorduğum suallere yüzeysel cevap veriliyor. bazen konu başka yere çekiliyor( sorduğum soru ile ilgili.).

6 Size sorduğum sorulara genel olarak ya yanlış ya eksik veya kaide almıyıor gibi geliyor. Eminimki bunun haklı sebibide sizin çok yoğun olup, farklı farklı sorulardan dolayı oluşan bir kompleks sorundan dolayı olsa gerek . İnanıyorum ki daha iyi olacak, inşallah.

Kimi biz risalelerdeki yerleri zaten biliyoruz, sizden açıklama istiyoruz diyor, kimi de fazla derine dalmayın risalelerden atıflar yapın diyor. Bizler de bu ikisini birleştirerek, cevaplarımızda hem kendi izahlarımızı, hem de risalelerden yapılabilecek atıfları vermeye çalışıyoruz. Her soruya uzun uzadıya cevap hazırlamak mümkün görünmüyor, normalde günlük ortalama 30 soru cevaplayabiliyorken, her soruyu ayrıntılı olarak incelersek ve uzun cevap hazırlamaya kalkarsak 5-6 cevap ancak hazırlanabilir. Doğrudan cümle izahı olarak sorulmayan soruları, mümkün mertebe açık ve net olarak sormanızı istirham ederiz, ta ki algıladığımız tarzdaki soruya cevap vermiş olmayalım.

1 Ben risale-i nur ve bediüzzaman hakkındaki sorulara hissiyat ve çekinmek karışmadan cevap verilmesi kanaatindeyim. Ve sorulan soruya konunun dışına çıkmadan ya da konuyu bir iki kelimeyle daraltmadan cevap verilmesini isterim.

2 Sa lűtfen sorulara cevap vermiş olmak için cevaplamayın. Bence “her doğru her yerde ….. Sőylenmez” dűsturu burada geçersiz. Sizlerden beklenti çok fazla. Bazen hayal kırıklığı yaşatıyorsunuz. Ne demek “benim adım hıdır elimden gelen budur”? Cevap mı bu? Selam ve dua ile.

Bu ideal olandır, inşallah bu şekilde olmaya gayret edeceğiz.

Cümle ve kavram açıklamaları tatmin edici nitelikde.ne var ki,ba'zı cümle ve kavram açıklamalarını bulmakda zorlanıyoruz. (…) açıklamalarını bulamadım. Daha doğrusu kelimelerinin arasındaki nüansı tesbît edemedim.

O anda sorunuzu bize gönderebilirsiniz. Cevap var ve siz bulamamış da olabilirsiniz, aynı sorunuz daha önce sorulmamış ve hazırda cevabı olmamış da olabilir. Çünkü sitemizde her konu, her risale ile ilgili sorular-cevaplar bulunmamaktadır. Üyelerimizin sordukları sorularla doluyor kategorilerimiz.

Soruları cevaplarken örnek vermeniz çok güzel.eğer daha çok örnek verilebilirse daha iyi olur bunun için aslında okuyanlarında fikirlerini paylaşmaları,buldukları örnekleri yazmaları,yazan ve okuyan için de iyi olmazmı?

Her sorunun altında YORUM EKLEME butonumuz bulunmaktadır. Biz her fırsatta dile getirmeye çalışıyoruz ki; sitenin amacı Risalelerin daha rahat anlaşılması için mütalaa ortamı oluşturmaktır. Sadece editörler cevap verecek ve diğer kardeşler de onunla iktifa edecek diye bir şey söz konusu değildir. O alan kullanılarak fikirler beyan edilebilir. (Ek bilgi olarak) Kaldı ki bunu yapmaya başlamıştık, Vecize analizi, Lahika analizi, Haftanın Makalesi gibi haftalık birer tane ekleyip, üyelerin yorumlarını bekliyorduk, ancak istediğimiz verimi alamayınca onu da bırakmış olduk.

Sa, soruların cevaplarında, devamlı aynı bakış açısı, sürekli aynı misallerin verilmesi, hatta sehven yapılmış hatalarda bile aynılarının tekrar edilmesi gibi bir durum görülüyor. Muhtemelen aynı kalemden / arşivden çıkıyor... Cevapların mümkünse farklı bakış açılarını ve yorumları da ihtiva edecek şekilde çeşitlendirilmesi güzel olur diye düşünüyorum. Selam, dua ve hürmetlerimle hizmetlerinizin artarak devamını dilerim...

Bazı cevapların tekrar ve benzer olduğunun farkındayız ve elimizden geldikçe hem eskileri bulup düzenlemeye, hem de yeni cevaplarımızda eskilerden herhangi bir ekleme yapmadan, sıfır cevap hazırlamaya çalışıyoruz.

1 Biraz daha bilimle desteklenirse daha güzel olur.

2 Cevaplarda son derece çarpıcı ve çok yerlerden gelen bağlantıları takdim etmenizi temenni ederim.

3 Bazı sorular birkaç kişiye sorulabilir. Bazen öyle cevaplar alıyoruz ki, sanki bilgisayar başındaki kişi başından savmak için veya soruya cevap vermek için cevap veriyor. Bazende hususi soruyoruz. Önce sorulmuş soru kopyala yapıştır yapılıyor. Önceki soruyu zaten biliyoruz. Biz bu soruda hususi bir şey soruyoruz. Onuda nazara almanız gerekmektedir. Ayrıca sorulara cevap verenlerin isimleri olmalı. Mesela; kırkıncı hoca, şener dilek, alaattin başar gibi. (not: bu isimlerden yeterince istifade edilmediğini düşünüyorum. Çünkü sorulara verilen cevaplar bazen tekdüze oluyor.) Oysaki biz soruların cevaplarını risalelere vakıf büyük ağabeylerden istiyoruz. (kayserideki abdurrahman hoca, ankaradaki feyzi abi gibi.) Elhasıl; verilen cevapları kim veriyor, altında isimleri yazılmalı (sorularla islamiyetteki gibi) ve sorular etraflıca yanıtlanmalı. Gelişigüzel değil. Allah hizmetlerinizde muvaffak etsin. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Maalesef bu gibi büyük ağabeylerden istediğimiz desteği alamadık şimdiye kadar. Çoğu soru gönderilmesini istememekle birlikte, olur gönderin diyenlerin de bazen bir aya kadar beklettiğini bilmenizi isteriz. Biz de buna karşılık kendimiz elimizden geldikçe araştırarak cevap vermeye çalışıyoruz. İnşallah dediğiniz proje ileride hayata geçer…

Site içi teknik meseleler

Arkadaşlar soru sormak için üyelik isteme şekli sıkıntılı açil soru soracak oluyoruz üyelik işlemleri çıkıyor karşımızaa

Üyelik sistemi 10 saniyede halledilebilen ve herhangi bir onay maili gerektirmeyen kısa süreli ve basit işleyişlidir. Yani ne kadar acil olsa da sorunuz, üye değilseniz bile 10 saniyede üye olabilir, soru sormaya başlayabilirsiniz. Üyelik sistemi mecburidir, aksi takdirde kişiler kendi sorularının cevaplarını bulamayabilirler, özellikle özel ve gizli soruları…

Fihrist genişletilebilir. Allah razı olsun..

Yılda bir fihristimizi anasayfaya alarak, hem konu eklenmesini isteyen var mı, hem de mevcut konulara risale eklemelerini yapmak isteyen var mı, şeklinde sorarak genişletmeye çalışıyoruz.

Risale-i nur'u konular baz alınarak konu başlıkları halinde de sunulsa faydalı olur

Tam olarak anlayamadık, fihristimiz o işi görmüyor mu acaba? Site ile alakalı soru ve sorunlarınız için [email protected] adresimizden mail atabilirsiniz.

Size bitiyorum... Üst çalışıyorsunuz...bir an önce kavram açıklamaları kısmını word dosyası şeklinde(alfabetik olarak) hazirlarsaniz çok iyi olur.... Hersey için teşekkürler....

Her kategorinin altında o kategorinin içeriklerinin tek sayfada görünmesi ve yazdırılması seçeneği bulunmaktadır. Kavram açıklamalarının da altındaki linkten tamamını görebilir, yazdırabilirsiniz. (İçerik eklenme sırasına göre gösteriyordu, kavram açıklamaları için alfabetik yaptırıyoruz artık.)

Risale derslerini indirebilmek için link olsun..teşekkürler

Hangi dersleri kastediyorsunuz acaba? Sitemizdeki görüntülü soru-cevapların da indirme linkleri aşağısında mevcuttur.

Görüntülü sohbetlerin bir de yazılı metinleri yayınlanabilir. Bazı hocalarımızın örneklemeleri arşiv niteliğinde.

Görüntülü soru-cevapların yazılıları da aynı zamanda cümle açıklamalarına eklenmektedir.

Özellikle alaaddin başar hoca'mızın metin tahlilleri'nden çok fazla istifa ediyoruz.ancak güncellenmesini ve yeni konularla devamını bekliyoruz. Çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder, başarılar dileriz. Allah muvaffak etsin.

Metin tahlilleri bölümümüz Ahmet Koçoğlu ağabeyimizin dersleridir, Alaaddin ağabeyin hem video çekimleri hem de yazılı materyalleri geldikçe tashih edilip ekleniyor. Ayda 3 ders ekleniyor, her ayın 1., 11., 21. Günlerinde ekleniyor. İstifademizin bol olması duasıyla…

Cevap süresi

Selamun aleykum, allah kolaylık versin, takipteyiz, soru cevaplanma süresinin hızlanmasını rica ediyoruz ve muvaffakiyetler için dua ediyoruz allah razı olsun, allah a emanet olun.

Soruların cevaplanması ortalama olarak en geç 3 işgünüdür. Araştırılması gereken sorular, araya ekip olarak yaptığımız programlarımızın, pazarların, dini bayramların veya yıllık izinlerin girmesi gibi sebeplerle gecikmeler olabilmektedir.

Yazılan yorumlarım çoğu zaman yayınlanmıyor, yayınlandığında da biraz geç yayınlanıyor.

Önceliğimiz soru-cevaplardır. Yorumlar kontrol ediliyor, tebrik-teşekkür yorumları onaylanıp geçiliyor; ancak yorumda soru varsa; onu bırakıp önceliği gelen sorulara veriyoruz.

Cevapların sıralanması

1 Çalışmalarınız çok güzel, özellikle cümle açıklamalarındaki alt kategorilerin arttırılması çok iyi oluyor, allah razı olsun...

2 Soruların açıklaması güzel fakat aradığım soruyu bulmakta sınıflandırması daha iyileştirilebilir

Cümle açıklamalarımızda yorumda belirtildiği gibi mümkün mertebe alt kategorileri arttırmaya çalışıyoruz. Örnek olarak son yaptıklarımızdan 21.Söz 22.Söz’e bakılabilir. Bu kategoriden soruları incelemek isteyenler için çok külli bir çalışmadır. Bunun bir de daha kolay yolu var ki; o da arama motorudur. Arama motorunu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bir konuyla ilgili eski veya yeni sorulan soruların cevapları karışık degil de, paragraflara göre tasnif edilse mümkün mü? Allah ebeden razı olsun .

Cevaplarımız otomatik olarak Eklenme sırasına göre dizilmektedir. Biz buna sonradan müdahale edebiliyoruz artık. Soruları külliyatta geçtiği hali ile sıralama çalışmalarımız projelerimiz arasındadır. Fakat bu tip projeler manuel olarak yapıldığından ve sitedeki cevap sayısı 30.000’i aştığından, epeyce zaman istemektedir..

Külliyat hakkında

Külliyatta geçen isimler ve eserler hakkında kısa bilgiler verilebilir.

Sitemizde Söz Basım’ın külliyatında geçen ansiklopedik bilgiler yer almaktadır. İlgili kategoriyi inceleyin, herhangi bir sorun veya eksik varsa [email protected] adresinden bildirebilirsiniz.

Sitenizde osmanlica risale de okunsa guzel olurdu. Bir de hem osmanlica hem yeni yazi ile okumak icin sol tarafta link koyarsaniz guzel olabilir.

Teknik ekibimizle görüşeceğiz, bize mesai yoğunluğu oluşturmadan, otomatik olarak eklenmesi mümkün ise yapacaklar inşallah, güzel olacağı şüphesiz...

Siteniz gayet kullanışlı. Risale okuma kısmı daha ön plana çıkartılarak, erisale sitesindeki gibi, kelimenin üzerine tıklamadan sadece mouseyi o kelimenin üzerine getirterek kelimenin anlamına bakılabilecek tarzda bir sistem getirtilebilir. Onun dışında çok güzel. Selam ve dua ile.

Şu anda külliyatımız zaten o şekildedir. Fare, lügatli herhangi bir kelimenin üzerine gittiğinde anlamı görünmektedir. Herhangi bir okuma sayfasında, sağ üst tarafta “Metni Lügatli Göster” butonu vardır, ona tıklarsanız, hangi kelimenin lügatı varsa o kelime mavi görünmektedir. Yine sağ üst tarafta “Burada Kaldım” butonu ile de okurken kaldığınız yeri hatırlayabileceksiniz.

1 Her sayfa ile ilgili sorularida keske altinda olsa daha kullanisli olacak diye düşünüyorum

2 Kulliyati okurken cumle aciklamalari bolumunde sorulan sorulari da altta veriyorsunuz bu cok guzel.. Ama bunu bolum bolum yani mesela 11. Sozle ilgili butun sorulari listeleyerek yapiyorsunuz.. O listede aranilan cumle aciklamasini bulmak zor oluyor.. Onun yerine kulliyatin her bir sayfasi esas alinsa.. Sadece o sayfa ile ilgili sorular listelense benim gibi cogu kez belli bir cumlenin manasini arastirmak icin sitenize girenler aradigini daha cabuk bulabilir.

Bu projemiz var, teknik ekibimiz altyapıyı hazırladı, biz de (maalesef) manuel olarak yapmaya başladık, projenin büyüklüğünü ve cevap sayımızın 30.000’i aştığını düşünürsek, epey zaman alacak bir çalışmadır. Ama biz buna başlamışız, inşallah bitireceğiz.

Risale-i nur külliyatı mevcut envar neşriyatın fiziki kitapları ile sitenizdeki külliyatın sıralaması bazen tutmuyor.mesela işaratü'l-icaz kitabı ile sitenizdeki sayfa bilgileri örtüşmüyor.mevcut kitaplar ile sitenizdeki kitap bilgileri aynı olamaz mı? Allah razı olsun.hayırlı çalışmalar.

Sitemizdeki külliyat Söz Basım’ın külliyatıdır. Yani özellikle lügatsiz olan diğer kitaplarla aynı olması mümkün görünmemektedir. Bu konuda yapabilecek bir şey şimdilik görünmüyor.

Siteye üstadımızın teshihinden geçen külliyat olursa makbule geçer. Envar, sözler veya rnk yayınevi olması durumunda risale okumak içinde kullanılır. Şahsen lügatli kitaplarda okumak hissim hiç yok ve çevredeki genel kanaat de böyledir. İnşallah bu önerimizi dikkate alıp istişare edersiniz. Sizlerde bilirsiniz ki en çok kullanılan sitemizdir; ancak cemaatin en çok kullandığı külliyat olursa kalpler ve hisler bir olup daha iyi hizmetlere vesile olur. Yine lügat manası tıkladığında verecek şekilde olsun.

Sitemiz araştırma sitesi olduğundan ve Söz Basım da SÖZLER yayınevinin külliyatını aynen aldığından herhangi bir sorun yoktur. Sayfada görünen lügatler de külliyata dahil olduğundan onu ayırmak mümkün değildir. Lügatli okumak dediğiniz gibi biraz yorar, ancak arz talep meselesi açısından düşünülmeli. Söz Basım 50 kişilik bir ekip ile oturup bu çalışmayı yapmış ve çok istifade ediliyor.

Teknik istekler

1 Sorularla risale sitesininde masaüstü ve android versiyonunun yapılması

2 Sorularla islamiyet sitenizin ipad uygulaması çok güzel sorularlarisale uygulamasını da ipad için yapmayı düşünmüyormusunuz buna ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Allah razı olsun.

3 Acilen sorularla risale sitesinin android ve iphone uygulamasinin yapilmasini rica ediyoruz. Malum cep telefonlari hayatimizin her yerinde .

4 Web siteyi indirilebilir hale getirip evinde internet olmayanlarda bu siteden faydalanması gerekir.

5 Sorularla risale sitenizin ipad/iphone icin uygulamasini yaparsaniz cok cok memnun oluruz.allah yardimciniz olsun..

6 Sorularla risale adlı bır program yaparsanız cok mukemmel olur. Allah şimdiden sizden razı olsun

7 Sorularlaislamiyet te yaptiginiz gibi bir mobil uygulamaya cok ihtiyac var. Kulliyat okuma ozelligi icerisinde sayfa sayfa sorular ve cumle aciklamalari seklinde yaparsaniz ciddi bir ihtiyaca cevab vereceginiz kanaatin deyim

8 Sorularlaislamiyet ' teki gibi android ve iphone uygulaması olmalı diye düşünüyorum. Bilgisayardan çok akıllı telefon ve tabletlere yönelim oldukça fazla.

9 Sorularla islamiyette olduğu gibi bu sitenin de mobil cihazlar için kullanılırlığı mevcut olsa daha çok istifade edilebilir. Mümkün ise böyle bir çalışma başlatılsn

10 Sorularla islamiyet sitesinde olduğu gibi bu sitenin de cep telefonlarına yönelik versiyonunu geliştirebilirseniz daha fazla istifadeye medar olur.

11 Sorularla islamiyette olduğu gibi bir kere indirildiğinde başka internet gerektirmeyen android destekli bir program hazırlanabilir.

Sorularlarisale sitemiz için de; Masaüstü program, Android, İpad, İphone olarak yapmak teknik ekibimizin projeleri içerisinde yer almaktadır. Şu anda Android için çalışmalar başlamış bulunmaktadır. Hem 40 site ile ilgilenmek, hem de yeni projeleri hazırlamak meşakkatli olduğundan bazı projeler gecikebilmektedir. İnşallah bu istekler dua hükmüne geçerek, işin hızlandırılmasına vesile olur.

1 Mobilden kullanim, arama ve bulunanin acilmasi zor, hizmetleriniz icin tsk, daim olurlar ins

2 soru yazma kutusu telefondan internet kullananlar için çok sıkıntılı olabiliyor. Yazı yazarken kayıyor-kaymıyor, satırda yer bitince yer imi aşağıya iniyor ama ekran göstermiyor, parmakla çekmeye kalkınca da yazma çubuğu daha önce yazdığım yazıların herhangibir yerine kaçıyor, daha sonra bunu düzeltmekte de zorluk çıkıyor, yazma çubuğu son yazma yerine gelmeyebiliyor. Buna bir çözüm getirilebilir

3 Sitenin dvd si oluşturulsun. Özellikle sorular ve cevaplar ayrıca cümle açıklamaları bölümleri.

4 Siteye ilk girildiği zaman kalabalık bir menü ve konu başlıkları karşılıyor. Zihin ve göz yoruluyor. Biraz daha sade, cazip, ve müşevveşiyetten musaffa şekilde tasarlanabilir diye düşünüyorum. Tabi bu benim kanaatim. Yanlış düşünüyorda olabilirim. Ancak içerik ve çalışmalar muhteşem ve nefis...tekrar allah ebeden razı olsun, hizmetlerinizde muvaffak ve ihlasa mazhar etsin. Dualarınızı bekleriz...

5 Soru cevap bölümü güncel pdf olarak verilmeli

6 Sitede hatirlatici olsa kalinan yerle ilgili burada kaldiniz okuma zamani geldi diye e mail atilabilir...

7 Site icinde arama ozelligini iyilestire bilirsiniz.. Gelismis arama secenekleri ekleyerek kavramlar, kulliyat da ara lemalar3.lema gibi aramalar daha verimli sonuclar verecektir..

8 Her bolum icinde en fazla okunan soru basliklari listesi ekleye bilirsiniz

9 Arama kısmından konular zor aranılıyor.

Bunların tamamı teknik ekibimize bildirildi, Allah razı olsun.

Yabancı dil

1 Abi inşaallah bu sitemizin diğer dillerde de versiyonuna büyük ihtiyaç olacak bence ....selam ve dua ile

2 Sa, benim önerim bu gibi sayfalari yabanci dile cevirmek. Cevirirken´de önceligi ateizm´i söndüren cevaplardan baslamak. Bir ricamda cevirenin cevirdigi dile hakim olmasi. Bazen okudugumuz almanca makalelerin (ben almanya´da yasiyorum) esasiyla az alakasi oluyor, ve bu durum benim gibi gurbette olanlari üzüyor. Vesselam.

3 Bu hizmetler allah razı olsun istifadelere medar oluyor.öncelikle yabancı dilde özellikle ingilizce yapılmalı.çünkü çoğu zaman ihtiyaç oluyor fakat imkan bulunamıyor.bazı kavram açıklamaları genellikle yeterince tatmin edici olmuyor.zamandan dolayı mı bilmiyorum ama biraz daha geniş tutulabilir.allah daima bu şekilde ihlasla hizmet etmeyi nasip etsin.allah emeği geçenlerden ebeden razı olsun.

4 Bence site yabnci dillerde cevirmek lazim. Elbette basta ınglizce, fakat sonra diger dillerde mesela almanca olarak'da cevirmesi lazim. Kisacasi avrupa dillerine. Böylece bir anda cok kisi üstadimiz kim oldugu anlasilmis olur. Özellikle sitemiz sorularlarisaleinuru farkli dillerde yaymak lazim. Dünya köy haline gelmis bir durumda, bilhassa bu hakikatlar herkese ulasilmasi lazim. Küfür sebekeler durmuyor,cesitli dillerde harekete geciyorlar. Almanca konusunda yardimci olabiliriz. Elbette sizlerin destegile. Bence önemli diller sunlar: ınglizce,arapca,almanca,franzisca ve ıspanyolca. Bu dili ve türkceye iyi hakim olan profesyonel cevirici bulup hemen yapmak lazim. Allah sizden razi olsun... Vesselam

5 Ingilizce websiteleri mutlaka yurtdisinda cok iyi ingilizce ogrenmis veya ana dili ingilizce olan biri edit etmeli. Cok guzel hizmet yapiyorlar fakat bir websitesinde " buyuk kitaplar icin ıngilizce " big books" diye yazilmis. Bu cok yanlis. Halbuki dogrusu " major books" olacak. Ustad ve risaleler hakkinda bazi yabancilarin cok guzel konusamalari var. Bunlar mutalak youtube gibi sitelere konulmali sizin sitenizde de olmali. Yabanci dilli sitelerin mutalak reklamlari yapilmali.

Bunların tamamı yabancı dil koordinatörümüze bildirildi, Allah razı olsun. Tercümede yardımcı olabilirim seçeneği üç kişi tarafından tıklanmış ancak biri iletişim bilgilerini göndermiş. Tercüme yapabilen diğer kardeşlerimiz de iletişim bilgisi gönderirlerse memnun oluruz.

Genel istekler

1 Facebook paylaşımlarında daha hassas olunmalı bence. Allah razı olsun amin

2 Nasil yaparsiniz bilemem ama- facebook ta, risalelerdeki konulari acmak icin ustadimizin temsillerini kisa kisa karükatirize ediniz. Sanki uyarici ve ikaz edici isaretler halinde olsa belki akillarda bir simsek caktirir. Mesala 1 kisinin 1 günde tek basina igne icin gerekli ugrasin hepsinin kendisi tarafindan yapilarak 10 adet yapmasi 10 kisinin 3000 adet yapmasinin sirrinin 20 ingiliz sterlininin arkasinda oldugunu bir resimde etkili bir sekilde toplayınız

Facebook paylaşımlarında hangi hususlarda hassas olunması gerektiği belirtilmemiş gerçi, ama biz yine olduğu gibi sosyal medya sorumlumuza bildirdik, Allah razı olsun.

Allah ebeden razi olsun görüntülü derslerin her konuda olmasını istiyoruz özellikle iman küfür muvazenelri, işaretül icaz dersleri ...

Öncelikle zaman ayırıp bir anket hazılarladığınız için sizlere çok teşekkür ederim... Sizden acizane ricam, görüntülü sohbetlerin sayısını arttırırsanız çok güzel olacak.

Görüntülü soru-cevaplar külliyatın tamamı için düşünülüyor, Sözlerden başlanıldı devam edecek inşallah. Külliyatta yapılmamış olan dersleri bulup, birkaç ağabeyimizden o dersleri okumalarını rica ediyoruz...

Risalei nurun kahraman talebelerinin hayatlarinda hatiralarla nur hizmetinin olculeri cikarilabilir.ustadin hakkinda yapilan konfernslarin metinleri ilave edilebilir....genis dairenin istifadesi icin bir sual ve bunun cevabi nurlardan istifade ile yazilip guzel olanlara oduller verilebilir...

Nur hizmetinin ölçüleri ve sual ve cevap yazıp ödül vermek derken tam olarak neyi kastettiğiniz anlaşılmıyor. Üstad ile alakalı sempozyum metinleri sitemizde “Akademik Çalışmalar” başlığı altında eklenmektedir.

Sinan yılmaz hocamızın "risale-i nur'a sıradışı bakış" başlığı altında yaptığı çok feyizli çalışmasını kitap haline getirmeniz de şahsi beklentim ve tavsiyemdir.

Konuyu Sinan hocamızla meşveret edeceğiz, uygun görür ve basıma karar verilirse yaparız inşallah, sitemizden de duyurmuş oluruz o zaman.

Sinan yılmaz bey acilen kadroya dahil edilmeli, diğer tüm işlerini bırakıp sadece risale ve kur'an dersleri ile uğraşmalı. Hafıza ile ilgili işini başkalarına bırakmalı. Kaç zamandır rnk'a sıradışı bakış bölümünde bir ilerleme yok.

Sinan hocamız zaten kadromuzdadır. Sıradışı bakışa en son eklenen yazının tarihi 28 Mayıs. Takip edemediniz herhalde. Anket o zaman açıktı ve oylamalar oluyordu. Sinan hocamız her hafta ortalama iki yazı göndermeye çalışıyor. Nadiren gecikme olsa da, aksama olmuyor Allah’ın izniyle.

Sinan yılmaz abinin,rnk'ya sıradışı bakış bölümünde dersleri cümle açıklamalı değilde bir bütün halinde yazılı ders yani açıklama yapması çok bereketliydi bana göre,ayrıca adı geçen abinin ''''''görüntülü rnk dersleri'''ni içeren bir site kurulması çok hayırlara vesile olur diye düşünüyorum...rnk derslerinden ne kadar istifade ettiğimi ve edildiğini izah edemem....rica ediyorumm özellikle sinan abinin eserin birinden başlayarak yaptığı derslerin görüntüleri yokmu,,,,,yoksa '''rnk'ya sıradışı bir bakışda olduğu gibi yani yazılı cümle açıklamalrı yerine görüntülü rnk derslei inşaallah çok hayırlara vesile olur diye düşünüyorummm.......

Sinan abimiz muhtelif dersler yapmakta ve sitemizde yayınlanmaktadır.

Gizli din düşmanları islamiyeti bertaraf etmek için var güçleri ile çalışıyorlar.sizden istiham ediyorum bazı mahrem konuları artık rahat bir şekilde anlatıp kısa videolar ile yayınlamanız.belki sizin kanaatinizce zemin buna müsaede etmiyor ama hayat kısa ve benim gibi gençler çok çabuk günaha düşebiliyorlar.gizli din düşmanlarının çalışmalrının yakından takip edilip uygulamak istedikleri ve yaptıkları şeylerin tezini risaleinurun himmeti ile çürütüp gençlerimize destek olmanız.allah ebeden razı olsun inşallah

Düşüncelerinizi biraz daha açık ve net olarak, örnek konular da belirterek; [email protected] adresinden mail yollayabilirsiniz.

Hizmetinizi tebrik ediyoruz dünyada yapılan hizmetler daha detaylı olarak yer alabilir belki sitelerinizde şevk açısından..

Yurtdışı hizmetleri ve mektupları daha önce sitemizde mevcuttu, ancak ilginin olmaması ile ve sitemizin SORU-CEVAP sistemi üzerine yoğunlaşması ile bu tip çalışmalarla çok ilgilenemiyoruz artık.

Çocuklara ve gençlere yönelik sorulup yarışma yapılsa çok güzel olur böylece risale okunması teşvik edilir iller arası puanlama sistemi getrilebilir

Sorularlarisale sitemiz daha çok yetişkin nur talebelerine hitap ettiğinden, böyle bir proje bizim sitede çok rağbet görmez. Ancak hercocuk.org sitemizde haftalık ödüllü yarışmalar yapılmaktadır. Aynı sistem hergenc.org sitemize de adapte edilebilir. Teklifiniz için teşekkür ederiz.

Diğer sitelerimizle ilgili

Fetva sitesin,de sanki soruların cevaplarının devamı vamış gibi. Ama yayın lanmıyor gibi sanki.

İlgili sitemizin (Sorularlaislamiyet.com) kendi iletişim bölümünden daha ayrıntılı yazabilirsiniz.

kuranı kerim okuyoruz okuduğumuz yeri sakla dediğimizde okuduğumuz yer saklanmamış oluyor bir sıkıntı olabilirmi?

İlgili sitemizin (Kuran-ikerim.org) kendi iletişim bölümünden daha ayrıntılı yazabilirsiniz.

Tahdis-i nimet için birkaç teşekkür yorumu

1 Feyyaz bilişim ve yayıncılık kusursuz bir hizmete sahip. İlmi bilerek! Ve en doğru şekilde anlatılıyor, tüm siteleriniz için ve özellikle seyrangahtv ilk onla duydum sizi. Diğer sitelere baktığımda gerçekten ehli sünnet ışığında ve zamanın en profesyonel video çalışmalarıyla islam alemine ışık oluyorsunuz. Tarifsiz muhteşem çalışma lütfen kusur aramayınız. Allah razı olsun emeği geçenlerden. Allaha emanet olunuz.

2 Sitenizden ne kadar istifade ettiğimi anlatamam rabbim razı olsun emeği geçenlerden....daha dün rnk'dan bihaber iken şimdi köylere kadar gidip rnk anlatıyoruz......ve oradaki insanlarımız köyimamı arkadaşa ''hoca sen bize bunları anlatmıyosun bunlar çok değişik anlatıyor''diyor.....rnk'dan görüntülü derslerin anlatıldığı sitelre ihtiyaç var...var olan sitelerde güncel değil.......tşk ediyorummm....

Sitemizde görüntülü dersler mevcuttur. Aşırı güncel olmasa da haftada en az 3 yeni ders ekleniyor. Bu sayısı bazen 6 da olabiliyor. (Ek bilgi olarak) Eksik dersler tespit edilip, başta ekibimizin genel sorumlusu Dr. Burhan Sabaz, siteler genel sorumlusu Dr. Ahmet Çolak ve idari sorumlumuz Araştırmacı Halil Dülgar ağabeylerimize o dersleri okumalarını rica ediyoruz ve harfiyyen uyguluyorlar, Allah kendilerinden razı olsun. Yine ekibimizin Pendik şubesinde hizmet eden ve Seyrangah videolarını hazırlayan ekibin başındaki Sinan Yılmaz ağabeyimiz de Mesnevi-i Nuriyenin tamamını okuyacak inşallah.

3 Üstadımızın "kimin himmeti milleti ise o tek başına bir millettir." ifadesine masadak olan sizlerden azami istifade eden ben ve benim gibi milyonların siz abilerimize kazandırdığı sevaplar inşallah ruy-i mahserde sizleri şefaat makamına eriştirir ve sizlerin şefaati bize ulaşır ümidindeyim... Ben risale-i nurla tanışalı 7 sene kadar oldu ama son 5 senelik tahsilim sizlerle devam edegeliyor. Memur olduğum ve işimin fevkalade müsaitliği cihetiyle akşama kadar sitenizde araştırma içerisindeyim ve o halde bitiremedim. (nur penceresinden belki 600 yahut fazlası ders dinlemişimdir. Bu sitemizi de %70 tahkik ettim diyebilirim.... Artık araştırmalarda kullanıyorum ama doyamadım. ) ve bunu elimden geldiğince ümmete ulaştırma yolundayım cenab-ı hak sizlere fevkalade gayretinizde sebat bizlere de istifadeye medar şevk versin amin amin amin taha ve yasin...

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
Yükleniyor...