Biz Kimiz

Cumhuriyet tarihinin en önemli şahsiyetlerinden birisi hiç şüphesiz Bediüzzaman Said Nursi'dir. Hayatıyla, davasıyla, eseleriyle, arkasından devam eden aksiyonuyla her zaman gündemde olmuş, hakkında dünya çapında araştırmalar yapılan bir mütefekkir olmuştur.

Ülkemizde, Bediüzzaman hakkında bilip bilmeden yıllardır süregelen bir bilgi kirliliği mevcuttur. Bu bilgi kirliliği, Bediüzzaman hayattayken zamanın Batı yanlısı medya organlarıyla başlamış, kitaplarda devam etmiş, hatta aynı dönemde yaşayan bazı İslam alimlerinden zorlama fetvalar alınarak sürdürülüp, günümüzde de benzer şekillerde mevcudiyetini devam ettirmiştir.

Onu kimileri, ingiliz ajanı olan Sait Molla'yla, kimileri doğudaki meşhur isyan hareketinin lideri Şeyh Said ile, kimileri Amerikan taraftarlığıyla, kimileri Kürt devleti kurmakla suçlamış, ancak bu iftiraları atanların hiçbirisi Bediüzzaman'ı tanıma, eserlerini okuma zahmetinde bulunmamıştır...

Amacımız

Asrımız insanının maruz kaldığı maddî ve manevî hastalıkların reçetesini Kur'an-ı Kerim eczanesinden alıp asrın idrak ve anlayışına uygun şekilde sunan Risale-i Nur Külliyatı'nın daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunmaktır.

Keza bu eserlerin müellifi olan Bediüzzaman Said Nursi, onun talebeleri ve ortaya koydukları iman hizmeti hakkında merak edilen konulara imkânlarımız nispetinde açıklık getirmektir. Bunun için de, yazılı cevap, video cevap, dersler, müzakereler gibi birçok yönden çalışmalar yapıp istifadeye sunma gayretindeyiz.

Teşekkür

Sitemizin oluşumundan bugüne kadar bize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen, emekleme dönemlerimizde yanımızda olup, sitemizin bugünlere varmasında adım adım kıymetli fikirleri ile bizi aydınlatan, mail ve sitemize yazdıkları kıymetli yorumları ile sürekli destekçimiz olan tüm kullanıcılarımıza teşekkürü borç biliyoruz. "Bir işe sebep olan, o işi yapmış gibidir." hadis-i şerifinin de işareti ile hiç bir maddi amaç gütmeden bugünlere gelen bu hizmetimizden hâsıl olan sevaplardan hissedar olmalarını Rahmet-i İlâhiyeden temenni ediyoruz.

Künye

Yayın Sorumlusu:
Dr. Burhan Sabaz

Editör:
Muhammed Ali Sabaz

Redaktör:
Mustafa Bozgeyik

Tasarım:
Ahmet Said Kardeşler

Sosyal Medya/Tanıtım:
Oktay Karabulutoğlu

Yazılım:
Ahmet Settar

Video:
Muhammed Ahmet Sabaz

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
Yükleniyor...