2014 Anket Sonuçları, Sizden gelenler ve cevapları...

Değerli Kardeşlerimiz; anketimize katıldığınız için teşekkür ederiz, yorum yapan kardeşlerimiz aşağıda cevaplarını bulabilirler. Beklediğimiz katılım gerçekleşmese de, inşallah birçok eksiğimizi görmemize ve düzeltmemize vesile olur. Teşekkür-tebrik yorumlarını ekleyip yazıyı uzatmak istemediğimizden sadece tahdis-i nimet nevinden bir yorumu en altta paylaşıyoruz. Selam ve dua ile…

SORU-CEVAPLAR HAKKINDA

_sorulara verilen cevaplar bazan farklı noktalara çakilebiliyor _soru soran kişinin net olarak istediği nokta tam anlaşılmayabiliyor. _sorulara sathi cevaplar veriliyor _moderatörden istenilen cevabı veren kişlerin belli olması ALLAH cc.razı olsun cümlemize fayda sağlar inşaALLAH ;) ;) ;)

Sitenin yeni hali eskiye nisbeten çok daha kullanışlı. Ben şu konudan biraz muzdaripim. Sormuş olduğum bazı sorulara almış olduğum cevaplar bazen beni tatmin etmiyor. Konuyla alakalı cevapları okuyor, aklıma takılan mevzu varsa yeni bir soru olarak yazıyorum fakat almış olduğum cevap eski cevapların kopyala yapıştır hali oluyor. Ben zaten o izahları okuyup tatmin olmamışım ki yeni bir soru sormuşum. Farklı bir izah bekliyorum tabi olarak. Neyse derdimi iyi anlatabilmişimdir inşallah


Sormuş olduğum sualler ya askıda kalmakta. ya alakasız cevab verilmekte. ya da daha önceden aynı metine dair sorulan başka suale tevcih edilmektedir. Esasat-ı nuriyeye dair meselelerde cevab verilmek istenmiyor.

Sordugum sorunun cevabinin içinden tekrar soru çıkıyor cevaplama oturum şeklinde olsa tam ikna edici olabilir. Allah ebeden razi olsun


Değerli Kardeşlerimiz; daha dikkatli olmaya çalışacağız inşallah. -Sizleri şu anda bilmediğimizden üzerinize alınmayınız.- Bazen gelen soruları anlamakta zorlanıyoruz. “Sorunuzu yeniden daha açık olarak sormanızı istirham ederiz.” Diyoruz, ancak bu sefer kardeşimiz bize darılıyor. Soru net olmadıkça algıladığımız şekilde cevap vermeye çalışıyoruz. Bir de soruyu soran kardeşin vukufiyetini ve eski cevabımızı okuyup okumadığını bilmediğimizden, gelen sorunun cevabı daha önce verilmişse oraya yönlendiriyoruz. Kullanıcı sorusunda “bize eski cevabın linkini vererek burayı okudum yeni izah istiyorum” veya “sitedeki cevapları okudum” şeklinde bir not düşmedikçe eski cevabımıza yönlendirilmektedir.


Ayni konuyla alakali cevaplari veya yorumlari tek baslik altında ve konu butunlugune gore düzenlerseniz çok iyi olacak.sorulan konu ayni ama soru bicimi ve verilen cevaplar düzen olarak farklı.mesela ben sohbet konusu hazırlarken faydalaniyorum.isterimki bir cümle aciklamasini veya bolum aciklamasini actigimda karsima parca parca şeyler yerine düzenli bir metin çiksa daha iyi olacak.hatta risale aciklamari seklinde kitapla yapsaniz da iyi olur.


Soru-cevaplarımız konu bazında değil, risale bazında kategorilendiriliyor. Zaten girdiğiniz bir kategorideki sorular genelde aynı konu hakkındadır. Risale açıklamaları tarzında bir kitap ileride düşünülebilir, şimdilik mümkün görünmüyor. Bir de bizim sitemiz soru-cevap sistemi üzerine kuruludur. Herhangi bir risaleyi ele alıp uzun uzadıya izah edemiyoruz. Böyle olunca bir konuda tek bir sayfada o konunun tamamının izahını bulmanız mümkün olmayabilir.

cümle açıklamaları artırılabilir ve Bediüzzaman hazretlerinin günlük hayatı fikirleri vs daha çok anlatılmalı


Kategorilerimiz gelen sorulara göre dolmaktadır. Dolayısıyla hangi kategoriden daha çok soru geliyorsa, o kategoride daha çok cevabımız bulunmaktadır.


Bazı soruları cevaplarken ……. yanlışlarını savunuyor izlenimi veriyorsunuz ……… verilen cevaplar beni tatmin etmiş değil,Allah razı olsun.


Bizler şahıs ve kurumlar hakkında yorum yapmayı uygun bulmuyoruz. Birilerinin yanlışlarını savunmadığımız gibi, tek doğrunun biz olduğumuzu da iddia etmiyoruz. Yanlışlarımızı söyleyenlere teşekkür ve dua ediyoruz.


Sorulara cevap verme süresi çok uzun oluyor.


Nadiren aksamalar olsa da, normal bir sorunun cevaplanma süresi en geç üç gündür. Ancak bazen bilmediğimiz konularda veya ciddi araştırılması gereken sorular oluyor. Bunların cevaplarının gecikmesi de tekdir edersiniz ki normaldir.

cevaplar daha doyurucu olabilir


Cümle aciklamalari bazen cok kompleks sekilde yaziliyor biraz daha anlasir sekilde ve daha cok örnekler gösterebilirseniz daha faydali olacak benim icin. Genelde cümle aciklamalari ve külliyati okumak icin sayfaniza giriyorum. Bazen cümle aciklamalarini yeterli bulmuyorum.


Değerli Kardeşlerimiz; biz her defasında belirtiyoruz ki; cevaplar hiç şüphesiz bizim kasır fehmimizle anladığımız kadarıdır. Onun için üyelerimizden özellikle cevaplarımıza katkı yorumlarını bekliyoruz.

bir cumlenin aciklamasindan yararlanmak icin actigimda o kadar uzun bir metin cikiyorki gozum korkuyor biraz daha kisaltark maksadin hasil olmasi saglanirsa daha faydali olur kanaatndeyim.selam ve dua ile allah yardimcimiz olsun.

Değerli Kardeşimiz; bu hususta ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız, kimi kardeşimiz; uzatmadan sadece risalelerden atıf yapılmasını istiyor. Kimisi de atıfları biliyoruz, bize izah edin diyor. Kimi cevaplar uzun oluyor, kimi kısa oluyor diyor. Biz de bunların tamamını birleştirerek; orta uzunlukta, kısa bir atıf yaparak biraz izah etmeye çalışıyoruz. Üyelerimiz bu hususta bize yardımcı olsalar ve cevaplarımıza katkı sağlasalar memnun oluruz.


GÖRÜNTÜLÜ–SESLİ SORU-CEVAPLAR

Görüntülü-Sesli derslerin ayrıca yazılı hali olsa güzel olurdu.Bulunduğum ortamda görültülü dersleri devamlı takip edemiyorum.Allah razı olsun.

Aladdin ağabeyimiz; görüntülü soru-cevaplarının bir de yazılısını gönderiyor. Biz de birbirleri ile bağlıyoruz. Yazılı olanları Cümle Açıklamalarında bulabilirsiniz.

1-)Görüntülü müzakereli sohbetlerin artırılmasını rica ediyorum. 2-)Görüntülü Sorularla Risale sohbetleri devam etmeli fakat soru cevap ortamı ders atmosferi vermiyor. Ayrıca Alaaddin başar hocamızın haftada bir tane yeni sohbeti aynı şekilde külliyattan dersler yaptırılarak eklenebilir. Mesela devam eden çalışmalara paralel olarak lemalar adlı eser Alaaddin Hocamıza sırayla ders yaptırılabilinir. 3-)Alaaddin Hocamıza külliyatın her yerinden sorular adlı bir bölüm oluşturulabilirsiniz, bizler yazılı olarak sizlere iletir sizlerde görsel çekimler ile bunlarıda soru cevap olarak yayınlayabilirsiniz.


Evet ders atmosferi olmadığından, daha önce külliyatın tamamını bu şekilde işlemeyi planlayan ağabeylerimiz; Sözlerin bitiminde bir tarz değişikliği düşünüyorlar. Bunları da kendilerine iletiriz, uygun bir çözüm bulup devam ederler inşallah.

metin tahlilleri derslerinin devam etmesi


METİN TAHLİL BÖLÜMÜNÜN ÇOK FAYDALI BULUYORUM .DERSLERİN DEVAMINI BEKLİYÖRUM


METİN TAHLİLLERİ DERSLERİNİ KOYMANIZI İSTİYORUM FARKLI BİR TARZ OLDUĞU İÇİN İZAHA LUZÜM KALMADAN RİSALEYİ KENDİ KENDİNE AÇAN BİR USÜL O YÜZDEN LÜTFEN O DERSLERİN SAYISINI ZİYADELEŞTİRİN.. RABBİM SİZDEN RAZI OLSUN VESSELAM..


Görüntülü derslerin tamamı bizim dışımızda gerçekleşen bir durumdur. Ne zaman bize video gönderirlerse biz en kısa zamanda ekliyoruz. İlgili ağabeyimize hatırlatacağız, devamını yapmalarını ve bize göndermelerini rica edeceğiz. İlginize teşekkür ederiz.

Görüntülü ve Sesli Sohbetlerin isimlendirilmesi konusunda bir problem var bence. Öyle olmalı ki bilgisayarıma indirdiğimde aynı risaledeki sohbetler alt alta gelebilmeli. Mesela son zamanlarda en başa tarih yazılıyor ve bilgisayar onu tarihe göre sıralıyor, en güzeli risaleye göre isim vermektir. Örnek: 22.Mektup -Uhuvvet Risalesi 1.Vecih.ve Konu İsmi.. Allah razı olsun..

Değerli Kardeşimiz; tam olarak nereyi kast ettiğinizi anlayamadık. [email protected] adresimize mail atarak daha açık şekilde yazabilirsiniz.

CÜMLE AÇIKLAMALARI SIRALAMASI HAKKINDA

cümle açıklama bölümünü karışık olarak değil de risaledeki sıralamaya göre olursa daha çok güzel olur. Cümle açıklamada konuyla ilgili görüntülü sohbet eklemek daha hoş olur.

Risale i Nur'la ilgili soruları, cümle açıklamaları, külliyattaki sıralamasına göre konulsa çok iyi olur, çünki ben istediğim yeri bulmak için nerdeyse tüm soruları okumak zorunda kalıyorum.

cumle aciklamali bolumde. siralama cok karisik ornek,munazRattailk on sayfadan bir cumlenin aciklamasi. 50. sayfadan bir cumle aciklamasindan sonra geliyor.


Değerli Kardeşlerimiz; sitemizdeki cümle açıklamalarını sayfalandırmaya başlamıştık ve devam ediyor. Şu anda tamamen sıralamayı tutturamasak da; yakın bir sistemi ayarladık, şöyle ki; cümle açıklamalarında sayfalandırma yaptığımız kategorilerdeki soru-cevapları, sayfa numarasına göre sıralıyoruz.

Örnek olarak 11.Sözün cümle açıklamaları; Söz Basım külliyatımızın 177, 178,..190 numaralı sayfalara göre sıralanmıştır. (Bu sıralama diğer yayınevlerinde de aynı işi görmektedir. Sözler yayınevine göre 116-124, Envar yayınevine göre 120-129, RNK yayınevine göre de 132-142 gibi düşünülebilir.) Yani ilk kısımda geçen soru-cevaplar başta, ortadakiler ortada, sondakiler de aşağıda görünmektedir. Aynı sayfadaki (mesela 180.Sayfadaki) soru-cevaplar ise karışık görünmektedir.

GENEL İSTEKLER

Memleketimizin meseleleri konusunda direkt…

Değerli Kardeşimiz; bu konudaki muhatabınız biz değiliz, Akgündüz hocamızın kendi sitesine yazıp bilgi isteyebilirsiniz.

güncel meseleler ile ilgili yorumunuza kesinlikle katılmıyorum....... siz de kulaklarınızı tıkamaya ve sessizliğinizi korumaya devam edin rabbim bunun hesabını size de soracaktı elbet.

Değerli Kardeşimiz; uyarınız için teşekkür ederiz, Cenab-ı Hakk’ın istisnasız herkesten hesap soracağı mahkeme-i kübra olacaktır. Vaadini de vaidini de yerine getirecektir..

Üstadımızın meslek ve meşrebi hususunda Üstadımızın vekil ve varislerinin söz ve fiillerine daha çok yer vermenizi temenni ediyorum. Rabbim gayretinizi arttırsın. Hayırlı Günler


Değerli Kardeşimiz; sitemizde daha çok risalelerin anlaşılmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız. Onun için üstadımızın da şahsını nazara vermeden, direkt risaleleri anlamaya çalışmaktayız.

risale-i Nur'un yarısı hizmet tarzı nur talebeliği gibi konular işlenirken...sitenizde çoğunlukla iman hakikatları var. bundan dolayı ALLAH razı olsun ama hizmet düsturları yani lahika dersleri çok çok çok az...BU ZAMANDA İMAN HAKİKATLARINA KARŞI GELEN BİR İKEN HİZMET TARZINA MUHALEFET BİNDİR...

Değerli Kardeşimiz; sitemizdeki soru-cevap kategorileri üyelerimizin soruları ile dolmaktadır. Nurpenceresinde ise eksik olan kısımları belirleyip ağabeylerimize okumalarını rica ediyoruz. Lahikaları da okumaları hususunu göz önüne alacağız inşallah.

çalışmalarınızdan ötürü sizlere teşekkürler. İnternetin bir nimet olduğunu hatırlatıyorsunuz ve bu nimetin şükrünü eda ettiriyorsunuz.(sayısız su-i istimalat varken)allah razı olsun inşallah. geçen ankette de belirttim şimdide aynı şeyi rica ediyorum. sizlerden konu çalışmaları bekliyoruz.Risale -i nur un farklı yerlerinde geçen aynı konuların derlenmesi istifadeli olur.Mesela atalet, gurur, tesanüd, sadakat, çocuk eğitimi, risale-i Nur'un rahim ve hakm ismine dayanması gibi. Teşekkürler


Değerli Kardeşimiz; malumunuz mesaimiz ekstra çalışmalar için müsait değil, bu manada varsa çalışma yapan kardeşlerimiz bizimle paylaşabilirler. Bizim hazırladığımız Konu Fihristimiz vardır. Onun dışında ayrıntılı bir fihrist hazırlayan kardeşlerimiz varsa [email protected] adresimize yollayabilirler.

rica etsem risale den tüm vecizeleri sayfanıza alabilir misiniz cümlesi cümlesine


Değerli Kardeşimiz; Risalelerdeki tüm vecizelerin çıkarılmış olanını biz bilmiyoruz. Ezberlenecek vecizeler adlı küçük bir kitap vardır, ondan alınabilir. Onun dışında sitemizin anasayfasında aşağıda çıkan vecizeleri sizinle paylaşabiliriz. Orada yayınladığımız 125 adet vecize vardır. [email protected] adresimize mail atarsanız size dosyayı gönderebiliriz.

BELKİ BİRAZ ZOR OLACAK AMA KÜLLİYATI OKUYARAK AÇIKLAYAN SOHBETLER OLABİLİR Mİ ACABA. BİZ DE KİTAPTAN TAKİP ETSEK. SELAM VE DUA İLE


Doğrusu tam anlaşılmıyor neyi kastettiğiniz; ancak Nurpenceresi sitemizdeki dersi başlatıp, okunan yeri isterseniz kitabınızdan, isterseniz Sorularlarisale sitemizdeki külliyattan takip edebilirsiniz.

Öncelikle daha iyisini yapabilme gayretiniz ve kendinizi daha cok geliştirmeye yönelik çalışmalarınız için çok teşekkür edıyorum. Allah razı olsun, emeklerinizin karşılığını iki alemde de alırsınız inşAllah. Ben bazen eski sohbetlere ulaşmada zorluk çekiyorum, görüntüler açılmıyor, birde okumaktansa desleri iyi bilenlerden dinlemek cok kalıcı ve tesirli oluyor, görüntülü dersleri ve ders yapan büyüklerimizin sayısını arttıra bilirmisiniz. Şener Dilek Ağabey ilim sohbetlerine yer verebilir, özel dersler yapabilirmisiniz...Teşekkürler


Değerli Kardeşimiz; öncelikle açılması hususunda sıkıntı yaşadığınız sohbetleri bize bildirmenizi istirham ederiz. İkinci olarak da; ağabeylerimizin sohbetleri elimize geçtikçe ekliyoruz. Hatta bazı ağabeylerimizle Nurpenceresi sitemizdeki eksik dersleri belirleyip, oraları okumalarını sağlıyoruz. İlginize teşekkür ederiz.

Muhterem Hocalarım, benim kabul buyurursanız şöyle bir teklifim olacak. Risale-i Nur Ansiklopedisi hazırlayabilir misiniz? DİA ansiklopedisine benzer bir tarzda üstad hangi konuda ne demiş. Örneğin Hz Ömer, hakkında ne demiş bir arada görebileceğimiz şekilde mesela, Vehhabilik hakkında ne demiş Üstad bu konuda böyle bir çalışma var mı bilmiyorum varsa beni bilglendirirseniz sevinirim. Yoksa bence böyle bir çalışma ilgili konulara külli bir bakış açısı adına önemli olur diye düşünüyorum. Saygı ve hürmetlerimle yazmış olduğunuz cevaplardan dolayı da şükran hislerimle Rabbim sizden razı olsun.


Değerli Kardeşimiz; şu anda biz bu siteyi 3 kişi olarak idare ediyoruz. Mesaimiz ekstra çalışmalar için müsait değil, ancak soru cevaplamaya yetişebiliyoruz. Ama dışarıdan kardeşlerimiz bunu yaparlarsa sitemizde yayınlamayı isteriz.

selamün aleyküm öncelikle yaptınız çalışmaları takdir ediyorum ama daha önce soru araştırmasında gelen sayfadan daha ziyade istifade ediyordum şimdi biraz karışık geldi hizmetinizi rabbim kabul etsin


Değerli Kardeşimiz; arama motorunu mu kastediyorsunuz bilemedik ama, eğer orası ile ilgili ise; anasayfada iken sağ üst taraftaki arama motorunun altındaki “Detaylı Arama” linkine tıklarsanız; eski sistemdeki arama motorumuza ulaşabilirsiniz. Direkt arama kısmına yazarsanız; Google altyapısı ile arama sonuçlarına ulaşacaksınız.

MÜTALA DERS LERİ İİÇİN DEHA KONULAR DAHA KAPSAMLI ELE ALINISRSA ÇOK DAHA İYİ OLUR. ÇOĞU ÖZET GİBİ OLUYOR. CC YARVE YARDIMCINIZ OLSUN


Değerli Kardeşimiz; Nurpenceresi sitemizde Risale-i Nur Müzakereleri başladı, orada ayrıntılı ve geniş olarak müzakere ediliyor. Cevaplarımızı uzun tutmamız da eleştiriliyor. Nurpenceresinden görüntülü olarak istifade edebilirsiniz.

Risalelere yapmış olduğunuz lügatler sayesinde daha iyi anlamaya başladım Allah razı olsun fakat bazı kelimelerin mesela dokuzuncu sözde geçen " kemâl-i Rububiyetin ve kudret-i Samedâniyenin " anlamlarını yazmayı unutmuşsunuz. maksadım sizleri eleştirmek hata bulmak değil hizmetinizin kalitesini artırmak ve benim gibi yeni başlayan kardeşlerimin daha çok istifade etmesidir. Rabbim sizlerden ebeden razı olsun amiin...


Değerli Kardeşimiz; bu tip eksiklikleri bize [email protected] adresimizden mail atarak bildirebilirsiniz, gerekli düzenleme inşallah en kısa zamanda yapılmaktadır. Bahsettiğiniz iki kavramın lügat manası eklenmiştir.

Sitenize Kur'an ve meali bölümü ekleyebilirsiniz. Hadis bölümü yapılabilir. Ayrıca Risale-i Nur' da geçen ayet ve hadislerle ilgili bir bölüm de açılabilir. Yurtdışından gelen hizmet mektupları da yayınlanırsa şevke medar olur. Risale-i Nurla ilgili yapılan veya yapılacak seminer toplantı sempozyum gibi sosyal faaliyetlerle ilgili duyuru ve haberler yayınlanmasıni isterdim. Farklı dillere çevrilen risaleleri siteniz üzerinden okunabilmesi için de bir link açılsa çok süper olur. Bir de Sorularla Risale-i Nur İngilizce Sayfası da başaka milletler için istifadeye medar olur. Allah razı olsun.


Bizler Feyyaz Bilişim olarak her alanda site açmak ve her alanda ihtisas sahibi ve en iyi olmak arzusundayız. Sorularlarisale sitemiz de; bu manada en birinci sitedir. Kur’an ile alakalı sitelerimiz (kurantv.net ve kuran-ikerim.org) Efendimiz asm ve Hadis sitemiz (resulullah.org) sitelerimizin yanı sıra kırkı aşkın sitemiz bulunmaktadır. Tamamına feyyaz.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yabancı dilde Sorularlarisale için henüz erken olduğu ve mütercim giderlerimizin fazlalığı nedeni ile şimdilik düşünülmediği bilgisini de vermiş olalım. İngilizce gönüllü tercüme yapabilecek kardeşlerimiz [email protected] adresimizden bizimle iletişime geçebilirler.

Mesala bazı konular ve risalelerle ilgili hiç bir cümle açıklaması veya soruya verilmiş cevap bulamıyoruz.Belki bu konularda hiç soru gelmiyordur.Fakat siz abilerimiz hiç değinilmemiş konularda kendi aranızda bir çalışma ile hiç değinilmeyen konularda kendi aranızda bir soru cevap hazırlarsanız çok iyi olur gibi geliyor.Özellikle soru-cevap kısmının sayfaya göre ayarlanması çok iyi olmuş.Allah razı olsun.


Değerli Kardeşimiz; bildiğiniz gibi bizim soru-cevap kategorilerimizi üyelerimiz dolduruyor. Bizler kategorilere girip, hangisinde soru yok veya az soru var şeklinde bir araştırmaya giremiyoruz. Siz bu değinilmeyen yerleri bize TEK TEK ve KISA KISA sorabilirsiniz.

Bazı yorumları yayınlamıyorsunuz. Bu anlaşılabilir birşey ancak yorum sahibine bir mesaj yazsanız uygun olur

Sitemize çokça yorum gelmektedir. Bunların içeriği eğer soru ise onu atlıyoruz. Tebrik, tenkit, ilave, eksiltme vs gibi bize soru olmayan yorumları genelde onaylıyoruz, nadiren yayınlamadığımız oluyor.

Külliyatta bir konudan bahsederken bir ya da o konuyla ilgili en geniş ayet alınıp yapılıyor.Ama sayfaların alt kısımlarında o o konuyla ilgili diğer ayetler de veriliyor.Mesela Ad Semud kavimleri Kur'an ı Kerim de bir çok yerde geçiyor.Ama üstad hangi ayeti ne şekjilde yazmış ve bu konuyla alakalı diğer ayetler nelerdir?Acaba bu şekilde bir ayet fihistesi yapılabilir mi? Teşekkürler

Değerli Kardeşimiz; isteğiniz çok külli bir çalışmadır, bu şimdilik mümkün görünmemektedir. Bu durumda yapılabilecek bir şeyler var mı diye düşüneceğiz.

Selamun aleykum; Kardeşler sizden bir isteğim var, fakat bu isteğim karşılanabilirmi bilmiyorom. Risale-i Nur Fihristi bölümünde…………..

Değerli Kardeşimiz; isteğiniz çok külli bir çalışmadır, bu şimdilik mümkün görünmemektedir. Sitemizdeki bir diğer konu fihristini inceleyebilirsiniz. Bu durumda yapılabilecek bir şeyler var mı diye düşüneceğiz.


cifir tarihlerin yanına miladi tarihleride eklerseniz memnun oluruz teşekür ederiz


Değerli Kardeşimiz; nereyi kast ettiğinizi bilemedik doğrusu, Risale-i Nur Külliyatındaki yerler için diyorsanız külliyata müdahale etmeyi uygun bulmuyoruz. Külliyat tashihimiz; sadece yazım yanlışı, sayfaların ahengi, cümlelerin hatta kelimelerin sonraki sayfaya sarkmaması gibi çalışmalardır.

burada tavsiye ve şikayet olarak yazılanlara, insaniyet itibariyle, kendinizi haklı mevkide görerek bakacağınız peşin kanaatini taşıyarak yazıyorum. sorulan soruları, bazen çok kısa cevaplıyorsunuz. belki, maksadınız insanları teferruat ile boğmayarak, nazarı esasata tevcih etmek. ama bazen mevzu, tavazzuh etmiyor. altta yorumlarda, bunlar belirtildiği halde, yine de cevabı muğlak bırakıyorsunuz. eğer, bu site risale-i nur namına bir site ise, nurlar mevzuyu nasıl tasrih etmiş ise, lütfen siz de ediniz.

Değerli Kardeşimiz; bizler elimizden geldikçe sorulara yeterli cevap vermeye çalışıyoruz. Verilen cevaplar tashih sorumlumuzdan geçmeden anasayfaya alınamıyor. Ve gelen yorumlarda eğer soru varsa onu bırakıyoruz, önceliğimiz sorulara cevap vermektir. Bazen de yorumları cevaplamadan onaylıyoruz ki; girip gören kardeşlerimiz cevaba katkıda bulunurlar. Ancak maalesef üyelerimiz bu konuda biraz tembellik yapıyorlar. Risaleleri beraberce anlamak olan bu hedefimizde tüm kardeşlerimizin desteklerini almak ümidiyle…

TEKNİK İSTEKLER:

külliyattaki ayet hadis ve üstadın söylediği arapça metinlerin daha net yazılırsa memnun oluruz

Sitenize cep telefonundan girdiğimde alt köşede mobil versiyona geç diye bir kutucuk çıkıyor. Sayfayı büyütünce oda büyüyor. Rahatsız edici oluyor.

selamlar sitenizdeki risale,i nurlarla ilgili soru ve cevapları pdf olarak sunabilir misiniz. Allah yar ve yardımcımız olsun, selametle...

sorulan sorularla alakalı sesli sohpetleri yayınlarsanız. çok daha iyi olur

mesela sadece 19. lema içinde kelime arama yapılamıyor. bir kelime aradığınız zaman bütün lemaları taradığından maksadıma ulaşamıyorum.

soru sormak istediğim zaman aynı sorunun daha önce sorulup sorulmadığını araştırırken biraz fazla zaman kaybı yasıyorum.daha farklı ve kolay bir sistem düzenlenebilir mi

akıllı telefonlar için bi program yapsanız cok iyi olur her zaman nete giremiyoruz...

Risale okuma prograamı gibi programı da olsa daha iyi olur. Çünkü bunda kelimenin üzerine gelince anlamını vermesi çok kolaylaştırmış ve kullanışlı olmuş. Allah sizden ebeden razı olsun.

Sorularlaİslamiyet gibi android programı yaparsanız internet bağlantısı olmadan okunursa harika olur inşAllah. Selam ve dua ile..

Allah için internet üzerinden okuma yapamıyorum. kitap formatı haline getiriniz. yada kitap haline getirip basın biz satın alalım. mesajı lütfen dikkate alın. Olur cevabınızı ümit ediyoruz.

Allah razı olsun ellerinize sağlık. Bence sorularla islamiyet gibi bir android uygulaması yapsanız çok iyi olacak. Sitenin hepsi için olmayabilir ama en azından cümle açıklamaları yeri için veya çok kullanılan diğer birkaç bölüm de buna eklenebilir. Allah kolaylık versin ve yar ve yardımcınız olsun.

Kanaat-i acizanem su site ust tarafindaki fonu kahverengi degil, kulliyatin deri kaplamali koyu kirmizi rengi olsa Risale-i Nur havasini katmis olur. Belki uyelerin gelismesi adina bir testler hazirlama…

Mesela son eklenen Cevaplari sirayla rahat bir sekilde okumak istiyorum. Yani mesela e.maillere bakildigi gibi bir mail actigim zaman tekrar diger mailimi okumak icin geri gitmem gerektirmiyor tiklayip diger mailimi okuyabiliyorum. Cevaplarin tiklarak ardi arda okumak. InaAllah anlasildi..

1-android uygulaması olmalı. sorularlaislamiyet offline uygulaması gibi. 2-ders okumaya hazırlanma bölümü olabilir şöyleki: konu fihristini kastetmiyorum. mesela diyelimki 19.söz 1.reşhayı derste okumak isteyen biri okurken dersin akışına göre şuralara şuralara atıf yapabilir diye bi bölüm açılabilir. biraz zor olur belki kısıtlı olur ama bir fikir olarak söyledim. 3-halka açık bir yardım bölümünüz olabilir. şöyleki: mesela bir çalışmanız var bazı dosyaların düzenlenmesi gerekli. ben isterimki size yardımcı olabileyim. bi başlık açın şu konuda yardımcı olmak isteyen buyursun diye. ben o vazifeyi deruhte edip size göndereyim. tabi böyle bi vazıyet oluyormu bilmiyorum ama yinede elimizden ne gelirse yardım ederiz.

Değerli Kardeşlerimiz; Android uygulamamız ve masaüstü program çalışmaları devam ediyor. Ancak yine de bu isteklerin tamamını teknik ekibimize bildirdik. Selam ve dua ile…

Son olarak gelen bir yorumu paylaşmak istiyoruz:

Allah razı olsun, belli ki üstada Hulusi ağabeyin dediği gibi, vazifeniz bitmemiştir, ileride hasıl olacak soruları cevaplayacaksınız demesi gibi, hali hazırda sitemizde bulunan bu kadar sual ve cevap ihtiyacı demekki bitmeyeceğini de göstermektedir...

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

Gökyüzü
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Böyle bir sitenin olması büyük bir nimet. Rabbim istifadeyi ziyade eylesin.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
ali85750
Ateist arkadaşların sorduğu sorulara cevap hazırlamada yada nurlardan anlayamadığım yerleri tahkik yaparken son derece faydalı bir site.çöldeki bir insanın suyu aradığı gibi bu sitenin kıymetini de gerçek den ihtiyacını hissedenler çok daha iyi bilir kanaatindeyim.Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Böyle bir sitenin olması büyük bir nimet.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...