2015 Anket Sonuçları, Sizden Gelenler ve Cevapları

Değerli Kardeşlerimiz; anketimize katıldığınız için teşekkür ederiz, yorum yapan kardeşlerimiz aşağıda cevaplarını bulabilirler. Beklediğimiz katılım gerçekleşmese de inşallah birçok eksiğimizi görmemize ve düzeltmemize vesile olur. Selam ve dua ile…

1. Basitleştiriyorsunuz Allah razı olsun. Fakat mesela "unsurlar" deniyor bazı yerlerde. Yanlış değil tabii ancak bu kelime bile zihinde somutlaşmayabiliyor. Bir derece daha açıklamaları alışılmış risale uslubunun dışında açarsanız ki bu elbette biraz daha zor ve zahmetli bir iş sizin için, bence çok daha iyi olur. Ama memnunum sizden gerçekten. Allah razı olsun.

Değerli Kardeşimiz; Allah cümlemizden razı olsun, editörler olarak bu önerinizi dikkate alacağız inşallah. Dualarınızı bekler, ilginize teşekkür ederiz.

2. Daha önce cevaplanmış soruları tekrardan gözden geçirilmesi.. Tashih ve verilen bilgi geliştirilmeli..

Değerli Kardeşimiz; böyle bir düşüncemiz var; fakat kırık bini aşkın soru-cevap arşivimiz olduğu düşünüldüğünde, bunu yapmak elbette uzun bir süreç gerektirir. Öneriniz için teşekkür ederiz.

3. Öncelikle ALLAH razi olsun.yaptığınız hizmeti ALLAH daim etsin ve kabul etsin.önerim günlük sorulacak soru sayısının atirmaniz ve hatıralar bölümü oluşturup hergün o hatıralar bölümünde hatıra paylasmaniz.Slm ve dua ile

Değerli Kardeşimiz; Allah cümlemizden razı olsun. Günlük soru limiti; soru sormak isteyen kullanıcılarımızın hukukunu muhafaza içindir. Bazı kardeşlerimiz günlük üç soru hakkını bile neredeyse her gün kullanıyorlardı ve kapasitemiz buna müsait olmadığından, herkesin cevabı geç kalıyordu. Aşağıda görüleceği üzere herkes cevapların gelme süresi hakkında olumlu tıklamış.

İkinci hususta ise; Bediüzzaman sitemizde Makaleler/Tanıyanların Dilinden adlı kategorimizde hatıraları okuyabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

4. Risale okurken kaldığımız yeri bulma konusunda biraz daha gelişmiş bir uygulama yapılabilir. Başka bilgisayarlardan da ulaşabilmek için. Tarih ve saatli şekilde...

Değerli Kardeşimiz; Risaleoku.com adlı sitemiz ile hem android hem de ios programlarımızı entegre etmeyi planlamıştık. Yani ister webden ister cepten en son kaldığınız yerden okuyabileceğiniz bir sistem üzerine çalışıyoruz. Tamamlanınca duyurusunu yapacağız inşallah. Öneriniz için teşekkür ederiz.

5. slm.Alk. Daha öncede yazmıştım .sabırsızlıkla bekliyorum.soru-cevap bölümünü aynı sorularla islamiyet gibi bir indirme programı yapsananız çok iyi olur.vesselam

Değerli Kardeşimiz; internetsiz bir kullanımı bizler de çok arzu ediyoruz. Teknik ekibimiz yoğun çalıştığından henüz net bir ilerleme olmadı. Şu anda şimdilik İOS versiyon üzerinde çalışılıyor. Tamamlanınca sitemizden haberdar edeceğiz inşallah, öneriniz için teşekkür ederiz.

6. Bütün çalışmaların word ortamında hazırlanmasını istiyorum

Değerli Kardeşimiz; Sitemizde her sayfanın pdf linki bulunmaktadır. Kategorilerde ise, o kategorideki tüm içerikleri tek sayfada görmek, kopyalamak, yazdırmak mümkündür. İlginize teşekkür ederiz.

7. ahmet koçoğlu ağbeyin yeni videvolar yüklerseniz sevinirim

Değerli Kardeşimiz; Ahmet Koçoğlu Ağabey'in "Metin Tahlilleri" videoları uzun zamandan beri Nurpenceresi sitemizde yayınlanıyor. Oradan takip edebilirsiniz. Yalnız bu tip çalışmalar bizzat bizim yaptığımız çalışmalar olmadığı için, sürekliliği bizim elimizde değil. Yani ne zaman bize yeni videolar/çalışmalar gönderilirse tashih edip yayınlıyoruz. İlginize teşekkür ederiz.

8. Sitenizi çok beğenmekle birlikte.. Güncellik konusunda yetersiz kalıyorsunuz.. sürekli değişken alanların (bu kitaba göre de olabilir mevzuya görede olabilir), encok okunan soru ve cevapları diye bir bölüm eklemenizi tavsiye ederim.. birde android rn okuma programı içerisinde bir cümleyi seçerek "site ye sor" diye bir fonksiyon eklerseniz.. soru sormayı oldukça kolaylaştırırsınız.. allah razı olsun..

Değerli Kardeşimiz; Allah cümlemizden razı olsun. Sitemiz soru-cevap sistemi üzerine kuruludur. Yani herhangi bir haber sitesi gibi, her girişte anasayfada farklı bir şeylerin olması neredeyse imkansızdır. "Çok Okunanlar" diye bir bölüm eklenebilir tabi; ama o listede de oynama olmayacaktır. "Son Eklenenler" bölümümüzü güncel tutmaya çalışıyoruz.

İkinci önerinizi teknik ekibimize bildirdik. İlginize teşekkür ederiz.

9. Külliyatı, bandrol alan bir yayın evinin sayfa düzenine göre düzenlerseniz daha muvafık olur diye düşünüyorum inşallah.

Değerli Kardeşimiz; yayınevleri ortak nüshayı -belki de şimdilik- paylaşmama kararı almış, ileride olursa değerlendiririz inşallah. Öneriniz için teşekkür ederiz.

10. Eski eserler ve makaleler de daha çok teşhir edilmeli açıklanmalı ki bunlar belki de reçete olur.Vesselam

Değerli Kardeşimiz; meşveret ekibimize göndereceğiz, "Evet eklenmeli." denilip elektronik nüshalarına ulaşabilirsek ekleriz inşallah, öneriniz için teşekkür ederiz.

11. Abdülkadir Badıllı Ağabeyin Tarihçe-i Hayat ve Tercümelerini koysanız memnun olurum.

Değerli Kardeşimiz; meşveret ekibimize göndereceğiz, "Evet eklenmeli." denilip elektronik nüshalarına ulaşabilirsek ekleriz inşallah, öneriniz için teşekkür ederiz.

12. Dosya isimleri büyük olunca pdf olarak telefona indiremiyoruz dosya ismini az karakterli kullanın inşallah hizmetinizde n allah razi olsun

Değerli Kardeşimiz; Teknik ekibimize bildirdik. Öneriniz için teşekkür ederiz.

13. ben okuyacagim ders icin hazirlandigim icin, hep bu sayfadan okuyacagim bölümü kopyalayip office aktariyorum. Fark ettim ki cogunlukla, nedenini bilmiyorum, bazi gelimeleri birlestiriyor yani araliksiz yan yana yazilmis oluyor sanki "büyük bir cümle" gibi. Trajik degil ama suan tek o aklima geliyor, yoksa sayfaniz süper, Allah hepinizden razi olsun! Almanyadan selamlar

Değerli Kardeşimiz; doğrusu önerinizi tam olarak anlayamadık. Problem anlaşılmadan malumunuz çözüm de bulunmuyor. [email protected] adresimize mail atmanızı istirham ederiz.

14. Külliyat okurken bazı kelimelerin manaları çıkmıyor, ayrıca bir lügata ihtiyaç duyuluyor. Soru cevap dışındaki videolara aktarma yapmadan ulaşmak daha kolaylaştırıcı olur kanaatindeyim.Gayretlerinizi tebrik ederim.

Değerli Kardeşimiz; doğrusu ihtiyacı tam olarak anlayamadık. Problem anlaşılmadan malumunuz çözüm de bulunmuyor. [email protected] adresimize mail atmanızı istirham ederiz.

15. Mobil de kullanırken sıkıntı oluyor buna bir çözüm uretseniz memnun oluruz. Bir de cevaplar daha ayrıntılı olabirse daha çok icmali cevaplar var.

Değerli Kardeşimiz; doğrusu tam olarak anlayamadık. Problem anlaşılmadan malumunuz çözüm de bulunmuyor. [email protected] adresimize mail atmanızı istirham ederiz.

16. Cümle açıklamada ki soruların numaralandırılması

Değerli Kardeşimiz; doğrusu önerinizi tam olarak anlayamadık. [email protected] adresimize mail atmanızı istirham ederiz, ilginize teşekkür ederiz.

17. lügat kısmı çok yetersiz daha kapsamlı ve güncel kelimeler olabilir

Değerli Kardeşimiz; eksik gördüğünüz her yer ve her şey için [email protected] adresimize mail atabilirsiniz, en kısa zamanda değerlendirilip gereğini yapmaya gayret ederiz inşallah, ilginize teşekkür ederiz.

18. CEVAPLAR ELEŞTİRİ NİYETLİ DEİL

Değerli Kardeşimiz; doğrusu ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadık. [email protected] adresimize mail atmanızı istirham ederiz, ilginize teşekkür ederiz.

CEVAPLAR YETERLİ VE HIZLI MI?

SİTE KULLANIŞLI VE GÜNCEL Mİ?

SİTEDE SIK KULLANILAN ALANLAR VE AMAÇLAR:

NUMUNE NEVİNDEN BİRKAÇ TEBRİK-TEŞEKKÜR YORUMLARI

1. MaşaAllah böyle devam

Allah razı olsun, ilginize teşekkür ederiz.

2. Selamünaleyküm.Bazı özel ve zor insanların içinden çıkamadığı sorulara cevap verdiğiniz için siz abi lerim bilmeseniz de insanların imanının kurtulmasına ve tahkiki olmasına en az bir risale-i nur okuyan bir cemaat kadar vesile olduğunuz için Allah ebeden razı olsun

Allah cümlemizden razı olsun, dualarınızı bekler, ilginize teşekkür ederiz.

3. Allah yolunuzu açık etsin. Hizmetlerinizde daim eylesin. Derecenizi ali eylesin.

Allah razı olsun, dualarınızı bekler, ilginize teşekkür ederiz.

4. Çok istifade ediyorum. Allah emeği geçenlerden razı olsun.

Allah cümlemizden razı olsun, hepimizin daha çok istifade etmemiz ümidiyle, ilginize teşekkür ederiz.

5. Android Külliyat Programım ile entegre olması ve programımdada soru ve cevapları bulabilmem harika bir özellik. Backup sisteminin online olarak gelmesi çok güzel ve faydalı. Ben genelde mobilden kullanıyorum android programınızdan ktap okuyorum. Sitenizi sesli sohber dinlemek istediğimde kullanıyorum

İlginize teşekkür ederiz.

6. Allah yardimciniz olsun

Allah razı olsun, ilginize teşekkür ederiz.

7. Emeği geçen tüm abilerimizden Allah ebeden razı olsun. Amin..

Allah cümlemizden razı olsun, ilginize teşekkür ederiz.

8. Allah razı olsun. Tebrik ediyoruz. Bilhassa "Üstadımıza ve Nurlara dair itirazlara cevaplar" bölümünden çok istifade ediyoruz. Ayrıca güncel meselelere dair meşveret ve düsturların hatırlatılması tarzındaki makalelerin yayınlanması da çok faydalı. Allah, ihlas, sadakat ve sebattan ayırmasın. Amin.

Allah cümlemizden razı olsun, ilginize teşekkür ederiz.

9. ALLAH sizlerde çok çok razı olsun hizmetinizi daim eylesin

Allah cümlemizden razı olsun, ilginize teşekkür ederiz.

10. Bir yazlımcı olarak web sitenizi oldukça başarılı buluyorum. Bugun çalıştıpım kurumda bayanlardan biri neden erkeklere huri(ler) var kadınlara haksızlık yapıldığını dusunuyorum diye bir cumle soyledi. Bende sorularla islamiyet ve sizin web sitenizden ilgili dokumanlarıokuyup derleyip bir çıktı alıp onun masasına koydum. Risale i Nur kitaplarını bazen çok defa okusakda dusuncelerimiz ile ağzımızdan cıkan kelimeler arasında farklılıklar ve verilen misaller soru yoneltilen kişiyi tatmin etmiyordu. Bu elbette bizim ayıbımız ve eksiliğimiz ama sizlerin soru cevap odakla kurulan bu sitenizde cümleleri şerh etmeniz bizi nokta atışı ile cevaba göndermiştir. Emeğnize sağlık. Allah yardımıcınız olsun ve şevkiniz hiç kırılmaması ümidiyle.

Allah cümlemizden razı olsun. Biz de sizleri tebrik ediyor, dualarınızın devamını bekliyoruz. İlginize teşekkür ederiz.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

hamditas
Sorulara verdiğiniz cevaplar bazen yeterli oluyor, bazen olmuyor, sorulara genelde hızlı cevap veriyorsunuz ama geç cevap verdiğiniz de oluyor, yorumlarda; üstada, talebelerine, külliyata ağır eleştiriler yönelttikleri oluyor, bazen istenilen düzeyde müdafaa edemiyorsunuz, Siteniz genelde iyi, istifade ediyorum, ALLAH razı olsun, ALLAH yardımcınız olsun, ben genelde araştırma yapmak ve son eklenen yorumlara bakmak için kullanıyorum
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...