Gizlilik Politikanız hakkında bilgi verir misiniz?

1. Giriş

1.1. Gizlilik politikasını hazırlamamızdaki amaç, ziyaretçilerimizi ne kadar önemsediğimizi ortaya koymak içindir. Aşağıdaki yazıda Sorularlarisale.com sitemiz aracılığıyla elde ettiğimiz bilgilerin toplama ve kullanma yöntemleri açıklanmaktadır.

1.2. Sorularlarisale.com sitemiz, ziyaretçilerle ilgili iki yöntemle kişisel bilgiler toplamaktadır:

1.2.1. Tüm internet sitelerinde olduğu gibi, tarayıcı aracılığıyla otomatik olarak toplanan bilgiler.

1.2.2. Seçmeli ve gönüllü olarak kayıt yapılırken verilen bilgiler. Örnek olarak “siteye kayıt”, “e-posta bülteni” vb.

2. Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler

2.1. Web siteleri sunucusu, ziyaretçilerle ilgili birtakım bilgileri otomatik olarak kaydeder. Bu bilgiler: ziyaret tarihi, ziyaretçiye özel İP adresi, tarayıcı adı, işletim sistemi, ülke ve sitemize geldiğiniz internet sayfasıdır.

2.2. Herhangi bir site gibi, Sorularlarisale.com sitemizin sahip olduğu bilgiler, özet ve genel bilgilerdir. Bu bilgiler bize site içeriğinin iyileştirilmesinde ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamamıza yol göstermektedir. Aynı zamanda ziyaretçilerimize içeriğin özelleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

3. Kayıt Örnekleri

3.1. Değişik örneklerdeki gibi gönüllü olarak yapılan kayıtlarda elde ettiğimiz bilgiler, ziyaretçilerimize yardım etmemizi sağlar, onlara faydalı bilgiler vermemizi ve onlarla iletişim sağlamamıza yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda ziyaretçilerin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde sitemizin içeriğini iyileştirmemizi sağlamaktadır.

3.2. Bu kayıt örnekleri, (isim, e-posta gibi) bilgilerin girilmesini gerektirir. Kayıt örnekleri aracılığıyla toplanan bilgiler, sadece soruların cevaplanması ve iletişim için kullanılmaktadır.

3.3 Adli bir talep olmadığı takdirde, kesinlikle hiçbir şekilde bu bilgiler üçüncü tarafa verilmemekte ve satılmamaktadır. Ancak reklamcılara sadece genel ziyaretçi sayısı verilebilir. Ama kişisel bilgiler, hiçbir şekilde üçüncü şahıslara verilmemektedir.

4. Site Dışı Bağlantılar

Sitemiz, istatistik ve analiz hizmetleri takdim eden sitelerle birlikte farklı web sitelerine bağlantılar içermektedir. Sorularlarisale.com sitesi, bu tür sitelerin gizlilik politikalarından sorumlu değildir ve bu sitelerin elde ettikleri bilgilerin işleme yöntemleri üzerinde herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır.

5. Bilgi Güvenliği Garantisi

5.1. Sorularlarisale.com sitemizde, elde ettiği bilgilerin kaybolmaması, kötüye kullanılmaması veya değiştirilmemesi için gerekli garanti araçları temin etmekteyiz. Garantimiz: Bu bilgilerle, sadece güvenilir yazılımcı ve editörler olarak birkaç kişinin ilgileniyor olması ve periyodik olarak güvenli bir yere yedeklenmesidir.

6. Periyodik Olmayan Site Bülteni

6.1. Sorularlarisale.com sitemizden düzensiz olarak birtakım bilgiler gönderebilecektir.

Site hizmetlerini kullanarak bu e-postaları kabul edeceğinizi onaylamış olursunuz. Sorularlarisale.com’un ücretsiz hizmetlerinin devamı için bu tür e-postaları kabul etmeniz gerekir. Herhangi bir şikayetiniz olduğu takdirde, [email protected] adresine e-posta gönderebilir veya “iletişim” sayfamızı kullanabilirsiniz.

6.2. Sitemiz spam niteliğinde rahatsız edici e-postalar göndermemektedir.

6.3. Sitemiz ekseriyetle günlük olarak tarayıcı bildirimi göndererek, güncel makale ve sorunun varlığı hakkında kullanıcıya bilgi vermektedir. Bu bildirimi iptal etmek isterseniz, cihazınızda bulunan tarayıcı ayarlarından Sorularlarisale.com sitesinin bildirimini kapatmalısınız. Bu bildirimlerin kapatılması sadece sizdeki cihaz üzerinden yapılabilir.

7. Gizlilik Politikalarının Değiştirilmesi

Bizler, periyodik olarak sitenin gizlilik politikasını gözden geçirmekteyiz. Gerektiğinde birtakım değişiklikler yapabiliriz. Değişiklik yaptığımız takdirde, tarayıcı bildirim sistemine kayıtlıysanız tarihle birlikte güncel bilgiler olduğuna dair bir bildirim verilecektir. Bunun üzerine yeni gizlilik politikasını gözden geçirebilirsiniz. Zira yeni hükümler yayınladığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Bu bildirim işareti güncelleme yapıldığı günden itibaren en az 10 (on) gün boyunca görünür olacaktır. Yapılan değişiklerden sonra siteye girdiğinizde, yeni değişiklikleri kabul etmiş sayılırsınız. Söz konusu değişiklerle ilgili bildirim aldığınızda, sitemizi ziyaret etmeniz tavsiye edilir; böylece sitenin yeni gizlilik politikalarından haberdar olursunuz.

8. Bilgilerin Düzenlenmesi

Size ait bilgilerin düzenlenmesi için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

9. Site ile İletişim

Sorularla Risale sitemizle iletişim kurmak için Sorularlarisale.com sitemizdeki İletişim sayfasını kullanınız.

Yükleniyor...