Soruları nasıl cevaplıyorsunuz ?

Sitemiz, içerisinde çok sayıda kaynağın bulunduğu bir araştırma merkezinden yayın yapmaktadır. Gelen sorular, öncelikle sitemizdeki robot editör süzgecinden geçirilir. Ardından size uygun cevap varsa karşınıza seçmeniz için seçenekler çıkarılır. Robot editörün verdiği cevaplar kâfi gelmediği zaman ise sorunuz site editörlerine ulaşır. Editörler soruyu inceleyip daha önceden sorulan sorulardan ise, önceden verilen cevapları kullanarak size cevabınızı yollarlar.

Ancak soru daha önceden sorulmamış bir soru ise, o zaman sorunun cevabı için sırasıyla ilmi heyetin eserlerine, bizzat ilmi heyete, danışma heyeti kaynaklarına veya bizzat kendilerine, elimizdeki diğer site kaynaklarına veya Diyanet İşleri Başkanlığı kaynaklarına başvurulur. Cevap bu kaynaklardan hazırlanıp size ulaştırılır.

Yorumlar

alpsunugur
Allah razı olsun ozaman ne diyelim. hayırlı bir iş yapıyorsunuz
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
gaye

sorulara ne kadar surede cevap veriliyor?

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Editor (m.ali)

Değerli Kardeşimiz; sorunun keyfiyetine göre değişebiliyor. Normal bir izah sorusu bazen aynı gün, bazen ertesi gün cevaplanıyor. Araştırma isteyen, detay sorular ise durumuna göre uzamaktadır. Henüz yapılmamış bir çalışma/proje veya çok uzun bir süreç isteyen sorulara ise, nadirattan da olsa olumsuz dönüş yapılabilir. Selam ve dua ile...

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...