Allah (c.c) Nelerden Razı Olur?

Sâni-i Mevcudat ve Sahib-i Kâinat ve Rabbü’l-Âlemîn olan Hâkim-i Ezel ve Ebedin marziyât-ı Rabbâniyesi olan İslâmiyetin -başta namaz olarak- esasatını cin ve inse hediye getirmiştir ki, o marziyâtı anlamak o kadar merak-âver ve saadet-âverdir ki tarif edilmez. Çünkü herkes büyükçe bir velînimetini yahut muhsin bir padişahının uzaktan arzularını anlamaya ne kadar arzukeş ve anlasa ne kadar memnun olur. Temenni eder ki, “Keşke bir vasıta-i muhabere olsaydı, doğrudan doğruya o zâtla konuşsaydım. Benden ne istiyor, anlasaydım. Benden, onun hoşuna gideni bilseydim” der...

Okunan Yer: Otuz Birinci Söz | Dördüncü Esas
Açıklayan: Dr. Ahmet Çolak

İndirme Linkleri
Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

acizim
S.a. Ahmed ağbi sizde, bizlere Risale-i Nur' un en büyük meyvelerinden birisiniz.belki, birincilerindensiniz.uslupda, tarzda bana en çok hitap edensiniz.Konudan uzaklaşmadan konuyu çok güzel işliyorsunuz.Allah (c.c.) sizlerden razı olsun.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
tahir
Selamun Aleyküm ders indirilemiyor Nurpenceresi; Değerli kardeşimiz ders indirme linkerinde problem gözükmemektedir. Pc' nizde hangi tarayıcıyı kullanmaktasınız? Bildirebilirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...