Büyük Günahları İşleyen Kafir Olur mu?

YEDİNCİ İŞARET

Sual: Mutezile imamları, şerrin icadını şer telâkki ettikleri için, küfür ve dalâletin hilkatini Allah’a vermiyorlar. Güya onunla Allah’ı takdis ediyorlar! “Beşer kendi ef’âlinin hâlıkıdır” diye dalâlete gidiyorlar.

Hem derler: “Bir günah-ı kebireyi işleyen bir mü’minin imanı gider...

Okunan Yer: Lem'alar | On Üçüncü Lem'a
Açıklayan: Osman Bostan

İndirme Linkleri

Yorumlar

HULİS EKİCİ (doğrulanmadı)
sadece bir tashihte buluncam Vasıl bin ata Beyazıdı bestamiden diğil Hasanı Basri Hz.ayrıldı sadece buydu Osman abim belki hatırlayamadı Allah cümlemizden razı olsun..aeo.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
nazım ilhan
hocam kişi ne kadar günahkar olsada ALLAH adına hüküm vermemeiz daha iyi olur şayet ALLAH hakkına hüküm verenleride özel konuşmanızda fayda var bu siteyi milyonlar izliyor kusur ve kabahatımız olmasın allahaısmarladık..
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Osman bostan... (doğrulanmadı)
Teşekkür ederim. Allah razı olsun. Çok kıymetli abilerim.. Kardeşlerim...Daha güzel hizmetler ifa edebilmemiz için, usulüne dikkat etmek kaydı ile her türlü eleştiriye açık olduğumu özellikle ifade etmek isterim. Bunun için duada ederim. Duruşumuz, bakışımız, telaffuzumuz, bilgi birikimimiz, her türlü hal ve hareketimiz eleştiriye açıktır. Bundan memnuniyetimi ifade etmek isterim. Bazen sürç-ü lisan bazen hatırlayamama, bazande karıştırma gibi şeyler oluyor. Özellikle isimlerle ilgili... Özelliklede hasan-ı Basri ve Beyazıt - i bestemi ile ilgili... Zira bir hafta önce buna benzer bir mevzu oldu... Ve yanlış aynı yanlış... Demek... Dikkat ve teemmül şart. Tekrar teşekkür ediyor, dua ediyor,duanızı bekliyorum, fiemanillah... Eleştirilerinizi [email protected] adresimdende paylasabilirsiniz . Ziyanur Facebook sayfamdanda mesaj atabilirsiniz. Allah razı olsun
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
acizim
Selamun Aleykum ,tarzınız uslubunuz ses tonunuz hitab şekliniz ile derslerini severek takip ettiğimiz abilerimizdensiniz Allah hizmette devam ettirsin Allah razı olsun inşaallah
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...