Cenab-ı Hakk'ın insanlara verdiği görevlerin Ahiret âlemine işareti

ON İKİNCİ SURET

Gel, şimdi döneceğiz. Şu cemaatlerin reisleriyle ve zabitleriyle görüşeceğiz ve teçhizatlarına bakacağız ki, o teçhizat yalnız o meydandaki kısa bir müddet içinde geçinmek için mi verilmiştir? Yahut başka yerde uzun bir saadet hayatı tahsil etmek için mi verilmiştir? Görelim. Herkese ve her teçhizata bakamayız. Fakat nümune için şu zabitin cüzdan ve defterine bakacağız: Bu cüzdanda zabitin rütbesi, maaşı, vazifesi, matlubâtı, düstur-u harekâtı vardır. Bak, bu rütbe birkaç günlük için değil, pek uzun bir zaman için verilebilir. “Şu maaşı hazine-i hassadan filân tarihte alacaksın” yazılıdır. Halbuki, o tarih çok zaman sonra ve bu meydan kapandıktan sonra gelir. Şu vazife ise, şu muvakkat meydana göre değil, belki padişahın kurbunda daimî bir saadeti kazanmak için verilmiştir.

Okunan Yer: Sözler | Onuncu Söz
Açıklayan: Mehmet Kırkıncı

İndirme Linkleri
Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

Ahmet Gül
Bu sohbet mp3 format olarak indirilemiyor ve Burhan sabaz hocamin Hizmet düsturlari 1 mp3 format kisa kesiliyor,Sevgi ve saygilarimi arz ederim. Değerli Kardeşimiz; Mp3 formatından bir problem gözükmemektedir. Burhan hocamızın sohbetindeki problemi de kısa zamanda düzeltmeye çalışacağız. Selam ve Dua ile
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Hakan Çakar (doğrulanmadı)
CEnab ı Hak; Kırkıncı hocamızın Risale-i Nur hazinesinden aldığı feyizden, lezzetten bizleri de nasipdar eylesin. Yanındaki kişi okudukça ne kadar vecde, zevke geliyor. MaşaAllah, bin Barekallah.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Bülent Bektaş (doğrulanmadı)
Alllah razı olsun hocam
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...