Her mürşide bağlanılmaz, neticeye bakmalı.

Sual: Neden hüsn-ü zannımıza sû-i zan edersin? Eski padişahlar ve eski hükûmetler seni haktan çeviremedi. Jön Türkler sizi kendilerine râm ve müdaheneci edemediler. Zira seni hapis ettiler, asacaklardı; sen tezellül etmedin. Merdane çıktın. Hem sana büyük maaş vereceklerdi, kabul etmedin. Demek sen onların taraftarlığı için demiyorsun. Demek hak taraftarısın. Cevap: Evet, hakkı tanıyan, hakkın hatırını hiçbir hatıra feda etmez. Zira, hakkın hatırı âlidir; hiçbir hatıra fedâ edilmemek gerektir. Fakat şu hüsn-ü zannınızı kabul etmem. Zira bir müfside, bir dess..

Açıklayan: Mustafa Karaman
Okunan Yer:
Risale-i Nur Külliyatı | Münâzarat

İndirme Linkleri
Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

nurten
münazarat derslerinin devamı neden hala yapılmadı.çok güzel.bu derslerin devamı ve tamamını bekliyoruz. Allah razı olsun Nurpenceresi: Değerli Kardeşimiz; devamı geliyor ve tamamlanacak inşaallah. Selam ve dua ile...
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Ziyaretçi (doğrulanmadı)
Mustafa abiden Allah razı olsun. Cok istifade ettik. Ancak, konuya bakıldığında bizim daireden uzak çok insanların izleyebilecekleri düşünüldüğünde, ders usulü, tarzı, ifadelerdeki mahrem meselelerin de cok rahat ifadelerle sunuluşu, bu insanların önyargılı, kaygılı tepkilerine sebebiyet verebilecektir.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...