Sünnete tabi olmamanın neticeleri...

“Ey insanlar, ey Müslümanlar! Böyle hadsiz bir şefkatiyle sizi irşad eden ve sizin menfaatiniz için bütün kuvvetini sarf eden ve mânevî yaralarınız için, kemâl-i şefkatle, getirdiği ahkâm ve Sünnet-i Seniyyesiyle tedavi edip merhem vuran şefkatperver bir zâtın bedihî şefkatini inkâr etmek ve gözle görünen re’fetini ittiham etmek derecesinde onun sünnetinden ve tebliğ ettiği ahkâmdan yüzlerinizi çevirmek ne kadar vicdansızlık, ne kadar akılsızlık olduğunu biliniz.

“Ve ey şefkatli Resul ve ey re’fetli Nebî! Eğer senin bu azîm şefkatini ve büyük re’fetini tanımayıp akılsızlıklarından sana arka verip dinlemeseler, merak etme. Semâvat ve arzın cünudu taht-ı emrinde olan, Arş-ı Azîm-i Muhitin tahtında saltanat-ı rububiyeti hükmeden Zât-ı Zülcelâl sana kâfidir. Hakikî muti taifeleri senin etrafına toplattırır, seni onlara dinlettirir, senin ahkâmını onlara kabul ettirir.”

Okunan Yer: On Birinci Lem'a, 8. 9. Nükteler
Açıklayan: Mehmed Kırkıncı Hocaefendi

İndirme Linkleri
Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

HS (doğrulanmadı)
ALLAH RAZI OLSUN ÇOK İSTIFADE EDİYORUM.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
ekrem şahin
bu dersin cihanbaha bir kıymette olduğu kanaatindeyim.Yüz binşükürler olsun rabbime. Allah (C.c ) devamını nasip etsin. Amin
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...