100. Kurtuluş sadece İslam’dadır, şuculuk buculuk peşinde koşmakta değil…

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Bunların foyasını meydana çıkaran ifadelerden biri de yukarıdaki sözlerdir. Bunlara göre, İmam-ı Azam, İmam-ı Şafii, Şah-ı Geylanî, İmam-ı Gazali, Mevlana ve İmam-ı Rabbani gibi binlerce İslâm âliminin yazdığı kitapların hepsi, Kur’an’ı tahrif eden kimselerdir.

“Dinlerini parça parça edip gruplara ayrılanlar var ya, senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi ancak Allah’a kalmıştır. Sonra Allah onlara yaptıklarını bildirecektir.”(En’am, 6/159)

mealindeki ayette tam da bu müfterilere işaret etmektedir.

İşte sahabileri öldüren Haricilerin torunlarıdır bunlar!.. Ne diyelim, Allah onları ıslah etsin!..

Son olarak deriz ki;

Gerçekte ve aydınlıkta birer iman ve Kur’an fedaisi ve İslam kahramanı olan zatları, karanlıklara mahkum etmek isteyenlerin çirkin iftiralarını bir derece deşifre edebildiysek ne mutlu bize!..

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

Hace Evran
Yukarıda geçen iftiralar sadece Risale-i Nur veya Bediüzzaman'a has değil.Tasavvuf erkanı olan pek çok kişi de bu saldırılardan payını alıyor.Bu lakırdıları eden kişilerin çoğu ya cahil ya da sapık fırkalara dahil.Kendi adıma herhangi bir cemaatle ilişkim olmamasına rağmen Risale-i Nur talebesi olan arkadaşlara baktığımda onların özellikle sünnet-i seniyyeye olan özenleri ve Kuran-ı Azimüşşan'a olan bağlılıkları (mecburen) bende bir takdir duygusu uyandırıyor..
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Salahattin Eyyüp

Only Øuran namı diğerle Kuraniyyun şemsiyesi anlatında ortaya çıkan bu türlü hezeyanların kaynağı sadece at gözlüğünü takmak gibidir . Sathi ve cehalet kokan bu tür sözlerin hiçbir kaynağı yoktur . risale i nur tamamen Kuranın bir manevi tefsiridir . Tefsir alanında yüksek lisans yapıyorum ve Risale gibi Kurana bakışımı genişleten ve terakki eden ikinci bir eser daha görmedim ve muttali olmadım . Yapılan bunca hizmeti "onca ve bunca " şeklinde değerlendiren bu insanlara acımamak elde değil . Gelin Kurana sarılalım iddiası altına gıybetten başka yaptıkları ikinci bir iş yoktur . kaldı ki Nur külliyatı neyi anlatıyor ki ? kuranın hizmeti değil mi ? Kim ne derse desin bu zamanda Risale okunmadan zamanın fitne ve cazibesinden kurtulmak mümkün değildir . Zira zaman ve mekanın uzaklığı Kuran ile aramıza soğukluğa neden olmuştur . risale ise bizi tekrar Kuran nuru ile tanıştırıyor .

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
ihlasnur

Bu ayet zahiren ve Kuran bilgisi olmayanlar için islamiyetteki cemaatleşmek gibi görünmektedir.
aMA Hakikatyında ise; Ehl-i Kitap olan Yahudi ve Hristiyanlara bakmaktadır. Çünkü onlar kitapları parça parça ettiler ve parçaladıkları kitaplar birbiri ile çelişti neticesinde ortaya birbirinden farklı kitaplar çıktı. binlerce incil ve bir sürü Tevrat türedi piyasada.

Mesele böyle olunca: ''Dinlerini parça parça edip gruplara ayrılanlar var ya, senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur.
Onların işi ancak Allah’a kalmıştır.
Sonra Allah onlara yaptıklarını bildirecektir.” (En’am, 6/159)

Bu ayet bunlara bakmaktadır.

İslamiyetteki cemaatleşme ile hiçbir alakası yoktur!

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
yusufenser

Bu iddialara cevap vermek için çalışma yapayım dedim baktım Maşallah kardeşler tüm iddialara cevap yazmışlar. Burayı sonradan gördüm. Emeği geçenlerden Allah Razı Olsun.

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.

BENZER SORULAR