87. "O sürekli kurduğu hayal ve hikayeleri ile kendisini üstün bir zat göstermeye çalışmıştır. Aslında bir insanda sıra dışı haller gerçekten görünse bile, bu durum onun doğru yolda olduğunu göstermez."

Soru Detayı

Önemli olan, o kişinin söylemlerinin, yaşamının Kur’an ve sahih sünnete uygunluğudur...

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Milyonlarca insanın ilim ve irfanına, tevazu ve takvasına, Allah’ın rızasından başka hiçbir şeye kalbinde yer vermediğine şehadet ettiği Bediüzzaman gibi bir asrın müceddidine, bu tür iftiraları yakıştırmanın hesabı -bu dünyada olmazsa bile- ahirette elbette çok çetin olacaktır.

Yüzlerce kerametini gözle gören ve hala hayatta olan, yıllarca onun hizmetinde bulunan ve hayatlarıyla âdil, salih kimseler olduğunu kanıtlayan onlarca talebesinin, onun çok büyük bir veli olduğuna şahadet ettikleri halde, hiçbir zaman onu görmemiş ve eserlerini hiçbir zaman normal bir insan gibi okumamış, okuduklarını da sırf itiraz etmek amacıyla okuduğu için oradaki hakikatlerin güzelliklerinin kokusunu bile almamış ve -hayatları boyunca- kâfirleri, dinsizleri değil de hep İslam büyüklerini, evliyaları çürütmeyi görev saymalarının şehadetiyle açıkça fasık oldukları gözle görülen bu saldırganların, bu iftiralarının elbette basiret sahipleri yanında beş para değeri olmaz!..

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

BENZER SORULAR

Yükleniyor...