Nur talebelerinin sayısı biliniyor mu, sayıdaki artış çok mu yavaş ilerliyor?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Bizim asıl vazifemiz; iman ve Kur’an hizmetinde, Allah rızası için hizmet edip çalışmaktır. Yoksa iman edenlerin sayısı ya da şu meşrebin kaç etbası var diye çetelesini tutmak bizim vazifemiz değildir.

İnsanların hidayete gelmesi bizim değil, Allah’ın vazifesidir. Bu sebeple biz iman ve Kur’an hakikatlerini muhtaç gönüllere ulaştırmakla mükellefiz, gönüllere tesir etmek ve bunların sayısını çoğaltmak bizim değil, Allah’ın vazifesidir. Bu duygu ve düşünce ile hareket edersek, daha başarılı oluruz ve daha kolay hizmet ederiz. Yoksa Allah’ın vazifesinin altına omuz atmak ve onu üstlenmeye kalkışmak, insanı ezer ve umutsuzluğa sevk eder.

Allah’ın inayet ve ikramı ile bugün Nur talebelerinin sayısı en azından eskisinin üç dört katıdır, bunu tam olarak biz bilemiyoruz. Her geçen gün iman hizmeti gelişip büyüyor, değil Türkiyede dünyanın her bir tarafında Risale-i Nurlar basılıp okunuyor. Şu anda Risale-i Nurların bazı risaleleri otuz sekiz dile çevrilmiş bulunmaktadır.

Risale-i Nurların gelişme ivmesinin yavaş ve az ilerlediği fikri doğru değildir. Nur talebelerinin sayısı hakkında tam bir rakam vermek mümkün olmasa bile, önemli bir tahmin yapılabilir.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
Yükleniyor...