Nur medreselerindeki abiler hep "Üstad" diyor. Hz. Muhammed (asv) fazla demiyorlar... Üstadı, Peygamber Efendimiz'den daha mı üstün görüyorlar?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Bir çocuk babasına sürekli "baba" diye hitap etmesi veya okulda durmadan "öğretmenim" demesi, onları Hz. Peygamber Efendimz (asv)'den daha üstün görmek ise, Nur medreselerinde sürekli Üstad'ın kitaplarını okuyan Nur talebelerinin de "Üstadım" demeleri aynı anlamak gelebilir.

Lütfen yerleri karıştırmayalım. "Babacığım seni çok seviyorum." diyen bir çocuk için, "Vay seni veled, demek Peygamberimiz varken sen babanı daha çok seviyorsun ha!.." mantığını yürütmekten farkı yoktur bu ifadelerin.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

Fakirkul
"Alimler, peygamberlerin varisleridir" sırrınca Bediiüzzaman, Efendimizin biiznillah varislerinden oluşu ve her açıdan onun Sünnet-i seniyyesinin asrımızda en canlı, en diri bir numunesi olması noktalarından ona yakınlık kuşkusuz Fahr-i kainata yakınlık manasınadır.Nur talabeleri Rabbini, peygamberini ve kitabını külli bir nazarla tanımak hususunda en esaslı dersini Risale-i Nurdan ve müellifi Bediiüzzaman'dan aldıklarından üstadlarını ilelebed dillerinden düşürmeseler ve dualarında zikretseler dahi minnetdarlıklarını ve borçlarını ödeyemezler.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Ziyaretçi (doğrulanmadı)
nur derslerine katılanlar görecektir bu hizmette mihenk taşı efendimiz.(s.a.v) dir.derslere katılımını artırırsa peygamberimizin sünnetini yaşama konusundaki hassasiyeti farkedecektir.inşallah rabbim derslere gitmeyi nasip etsin
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.

BENZER SORULAR

Yükleniyor...