"Bu asrın aynen hilelerle, desiselerle, zulümlerle Edyan-ı Semaviye Kâbesini, kıblegâhını dalalet hesabına tahribe çalışan cebbar, mağrur ehl-i dalaletin tadlil ve idlâllerine semavî bombalar..." Semavi dinlerin kabe ve kıblegahından kasıt nedir?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Komünizm mutlak bir inkar olup, imanın temel meseleleri olan Allah ve ahireti inkar ediyor. Semavi dinlerin kıblesi ve müttefik noktaları ise imanın altı esasıdır. Öyle ise komünizm sadece İslam’ı değil, bozulmuş da olsa semavi olan Hristiyanlığı da tahribe çalışıyor.

İslam ile Nasara imanın mutlak ve temel konularında müttefiktirler. Onlar da Allah’a, ahirete ve sair iman esaslarına iman ediyorlar, lakin onlar Allah’ın sıfatlarını inkar ettikleri için İslam’a göre imanları sahih ve makbul olmuyor. Fakat imanın esaslarına hücum eden ortak düşmana karşı bu gibi ihtilaflar geçici olarak nazara alınmaz. Önemli olan ortak düşman olan mutlak dinsizlik ile olan mücadeledir. Mutlak küfrü hedef alanlarla mücadeleden sonra, ilmi bir şekilde bu kez, hak dinin esasları izah edilerek tebliğ vazifesine devam edilir.

Burada kullanılan "kıble ve kabe" ifadeleri imanı temsil eden bir mecazdır. Asıl korunması gereken ve hücuma maruz kalan husus imanın esasıdır ki, Hristiyanlar da bu noktada Müslümanların muvakkat müttefikidir.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Yorumlar

tilmizz
Allah razı olsun,tam ve mükemmel bir cevap olmuş..
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.

BENZER SORULAR

Yükleniyor...