"Malum, günümüzde din düşmanları İslam alimlerini ve şeyhlerini, en ziyade kadın fitnesi ile vurmaya çalışıyorlar." Bu tespit çok doğru ve ilginç; bunun nedeni nedir?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Bu zamanda eski dönemlerde olduğu gibi, hakiki ve kamil mürşidi bulmak çok zordur. Bu zamanın şeyhleri tam ıslah-ı nefis edemediği ve kamil bir makama ulaşmadığı için, birtakım zaaf ve zafiyetleri üzerlerinde barındırabiliyorlar. Ehl-i küfür ve dalalet, bu zafiyetleri iyi gözlemleyip okudukları için, bu zafiyetlerden istifade ediyorlar ve o zayıf damarları işletmek için her türlü dolabı çeviriyorlar.

Bu zafiyetlerin en tesirlisi ve en karşı konulmaz olanı ise; "şehvet ve kadın"dır. Bu yüzden ehl-i küfür ve dalalet, bu damarı çokça işleyip bu cihetten hücum ediyorlar. Diğer zafiyet noktaları daha sonra geliyor.

İlave bilgi için tıklayınız:

"Hayatı boyunca hanımlarla konuşmaktan, ... Üstadımız neden bu kadar hassas davranmıştır?

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Yorumlar

Ziyaretçi (doğrulanmadı)
dediğiniz birşeye katılmıyorum:"bu zamanın şeyhleri tam ıslah-ı nefis edemediği ve kamil bir makama ulaşmadığı için, birtakım zaaf ve zafiyetleri üzerinde barındırabiliyorlar."bu zamandada hakiki şeyh ve mürşitler vardır diye düşünüyorum.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.

BENZER SORULAR

Yükleniyor...