Peygamber Efendimiz'in istikbalden haber verdiği hâdiseler hakkında bilgi verir misiniz?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Kur'an-ı Kerim'in verdiği bütün haberler, aynı zamanda Efendimizin (asm) verdiği haberler sayılır. Kur'an ki, insanın ilk yaratılışından, kâinatın ve mahlûkatın nasıl yaratıldığına, geleceğimize, cennet ve cehenneme kadar olmuş olan ve olacak her haberi ihtiva etmektedir. Ayrıca, yine Efendimiz (asm)'in de hadislerinde geçmiş ve gelecekten haberler verilmiştir.

Bu konuda tafsilatlılı bilgi için On Dokuzuncu Mektub ile Yirmi Beşinci Söz'e bakılabilir. Allah, varlık, melek, cin, ahiret, cennet ve cehennem gibi gaybî konularda en sağlam ve doğru malumatı Resul-i Ekrem Efendimiz (asm) vermektedir. Zira Efendimiz (asm) Allah'ın verdiği haberleri bizlere bildirmektedir.

Bir cihaz hakkında en doğru bilgiyi ustası verdiği gibi, varlık hakkında da en doğru bilgi Âlemlerin Yaratıcısı olan Allah vermektedir. Ancak Allah haberleri en güvendiği kulu olan Hz. Muhammed (asm) vasıtası ile vermektedir. Gelecekte sahabelerin başına neler geleceğini Resulullah Efendimiz (asm) önceden haber vermiştir. Bu haberlerin neler olduğunu öğrenmek için On Dokuzuncu Mektub’a bakmanızı tavsiye ederiz.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

feth
bence kardeşim sen doç dr. şadi eren beyin gelecekten haberler adlı eserini okumalısın nesil yayınlarından çıktı enfes bir kitap
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...