Dinsiz komitelerin kadınlara verdiği zararlar nelerdir?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Bu zamanda dinsiz komitelerin kadınlara verdiği zararları birkaç başlık altında değerlendirebiliriz:

Ahlaki dejenerasyon: Kadınlara bazı ideolojik bakışları telkin ederek, İslam ahlakından uzaklaştırma projeleridir. Amaç kadını İslam ahlakından uzaklaştırıp, seküler fikirler ile günahlara ve haramlara teşvik etmektir.

Açılıp saçılma: Kadının en çok zarar gördüğü alan bu alandır.Yani tesettürü atıp, açılmak ve saçılmak ile güven ve sadakati sarsmak. Bugün kadın bayağı bir meta gibi her sektörde vücudu pazarlanıyor. Kadın hem açıklık ve saçıklık ile pis nazarlara hapis oluyor hem de genel ahlakı bozuyor. Hem de aile hayatını zedeleyip gayrimeşru ilişkilere ivme kazandırıyor. Dinsiz komiteler bir toplumu bu şekilde çökertiyorlar.

Moda altında israfa teşvik: Kadınlara kurulan bir tuzak da tüketim çılgınlığıdır. İslam dininde esas olan iktisat ve israftan kaçınmaktır. Ama kapitalist ve dinsiz felsefe, insanları, bilhassa kadınları israf ve gereksiz tüketime teşvik ile kulluğun önündeki en önemli engel olan geçim derdini ziyadeleştirerek, insanları dünyada boğmak istiyorlar.

Moda illeti, bilhassa kadınları tesirine alıp dünya yükünü birden bine çıkarıp geçimsizliğe ve haramlara teşvik ediyor. Bazen bir koca, karısının gereksiz harcamaları yüzünden rüşvet ve hırsızlığa giriyor. Günümüzde bu tip insanlar mebzuldur.

Feminel duruş: Kadınları bir takım felsefi fikirler ile özgürleşme adı altında, kocasına karşı gereksiz bir dik başlılığa teşvik etmektir. Halbuki İslam, aile hayatında belli rolleri tespit ve tayin edip, erkek ve kadını uymaya davet ediyor. Kadın kendine biçilen rolü erkek de kendine biçilen rolü yapmak durumundadır. Yoksa, ortada aile hayatı diye bir şey kalmaz.

Peygamberimiz (asm) meşru işlerde kadına itaati emrederken, feminizm bunun tersini kadına telkin ediyor. Gereksiz bir dik başlılığı ve geçimsizliği kadına rol olarak biçiyor. Bu fikri hareketinin de arkasında dinsiz komiteler vardır.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

omrc07
İslamiyete göre kadın tanımının yapılmasına ihtiyaç var.İçinde doğduğumuz ortamda yaşadıklarımızı doğru zannediyoruz.Derin bir ameliyatı cerrahiyeye ihtiyacımız var.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.

BENZER SORULAR

Yükleniyor...