"Hüsrev'in bu defaki iki hediye-i kudsiyesi ve kerametkârane o iki semavî hediyenin manevî i'cazını gözlere de gösterir." Buradaki "iki hediye-i kudsiye" ne olabilir?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

"Aziz, sıddık kardeşlerim,

"Risale-i Nur’un kahramanı olan Hüsrev’in bu defaki iki hediye-i kudsiyesi ve kerametkârâne o iki semavî hediyenin mânevî i’câzını gözlere de gösterir bir tarzda, bu şuhur-u selâsede bizlere ve bu muhite hediye etmesi, Risale-i Nur nokta-i nazarında mucizâne bir hizmettir. İnşaallah o Gül fabrikasının kalemi, buraları da bir gülistana çevirecek. Cenab-ı Hak, o kalem sahibine, yazdığı her harf-i Kur’ân’a mukabil, Leyle-i Kadir’deki gibi otuz bin sevap ve rahmet ve hasene versin. Âmin, âmin, âmin."(1)

Biz buradaki "iki kudsî hediye"yi, "iki adet Tevafuklu Kur’an" şeklinde anlıyoruz. Hüsrev Ağabey, birisini Üstadımıza, diğerini de o çevreye hediye etmiş. Üstadımız da bu hizmetine mukabil ona hem teşekkür ediyor hem de dua ediyor.

(1) bk. Kastamonu Lâhikası, (59. Mektup)

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

SORULARLARİSALE 2024 ANKETİ
Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

Nurun fedaisi
Cevabınızı okudum da.. ben bir ara birisine sormuştum.. Bana bu "iki kudsi hediye"den birinin Mu'cizeli Tevafuklu Kur'ân-ı Hakîm'in olduğunu.. Diğerininde Tevafuklu Risale-i Nur'dan bir eser olduğunu söylemişti.. Bu eserin Elifler Kerameti gösteren 29. Söz veya Mu'cizat-ı Ahmediyye Risalesi olduğunun düşünüldüğünü demişlerdi.. Böyle bir durum olabilir mi? Cevap verirseniz sevinirim.. Selam ve dua ile..
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Editor (Muaz)
Bu da farklı bir bakış olarak kabul edilebilir.
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yükleniyor...