"Yıldızların bir kısmı, ahiret alemlerine bakarlar." Karadeliklerin ahiret kapısı olduğu söyleniyor, izah eder misiniz?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Kâinattaki karadeliklerin mahiyeti ve keyfiyeti hakkında söz, ilmindir. Ama gökyüzünde süprüntü haline gelen ve sönmüş cisimleri yutması ile bir nevi temizlik yapması Kuddüs isminin bir tecellisidir.

Nasıl ki, işe yaramayan maddeleri ve laşeleri bu dünya yüzünden Allah, Kuddüs ismi ile temizletiyor ise, aynı iş, gökyüzünde de karadelikler vasıtası ile yapılıyor. Yeryüzünde nasıl sürekli bir tahrip ve tamir, yani yapmak ve bozmak fiilleri vuku buluyorsa, aynı fiil sema âlemlerinde de caridir. Allah, sema âleminde de vazifesi bitmiş ve miadını doldurmuş gezegenleri, kara deliklerle temizliyor, yeni ve taze âlemleri devreye sokuyor. Şayet sönmüş ve yaşlanmış meteor ve yıldızlar temizlenmemiş olsa, sema âlemi insanlık için ciddi bir tehdit olacaktı.

Ama karadeliklerin ahiret kapısı olması hususunda kat’î bir delil olmadığı için bu hususta bir şey söylememiz doğru olmaz. Yıldızların, cennet ve cehennem ile olan bir münasebetinin olması da akıldan uzak değildir.

Ek bilgi için tıklayınız:

- Yıldızların harareti cehennemden gönderiliyor. Arzın merkezindeki ateşin, cehennemin çekirdeği olduğundan bahsediliyor...

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

şefkat

Karadelikler, YUTTUĞU BU YILDIZLARI AHİRETE DÖKMEKTEDİR. GÜNEŞ SİSTEMİMİZ BİZİ DEVASA CAZİBELİ BİR YILDIZA DOĞRU ÇEKİLİYOR. KIYAMETE KADAR DA BÖYLE DEVAM EDECEKTİR. EN NİHAYTİNDE DE O DA AHİRETE İNTİKAL EDECEKTİR.

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.

BENZER SORULAR

Yükleniyor...