"Hem nasılki bir harika şehirde milyonlar elektrik Lâmbaları hareket ederek her yeri gezerler. Yanmak maddeleri tükenmiyor bir tarzdaki elektrik lâmbaları ve fabrikası, şeksiz, bedahetle elektriği idare eden ve seyyar lâmbaları yapan..." izah?

Soru Detayı

"Hem nasılki bir harika şehirde milyonlar elektrik Lâmbaları hareket ederek her yeri gezerler. Yanmak maddeleri tükenmiyor bir tarzdaki elektrik lâmbaları ve fabrikası, şeksiz, bedahetle elektriği idare eden ve seyyar lâmbaları yapan ve fabrikayı kuran ve iştial maddelerini getiren bir mu’cizekâr ustayı ve fevkalâde kudretli bir elektrikçiyi hayretler ve tebriklerle tanıttırır, yaşasınlar ile sevdirir..."

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Bir şehrin aydınlatma sistemi nasıl ki, o sistemi kuran bir mühendis ve ustayı akla gösteriyor ise, aynı şekilde kainat şehrinin aydınlatma sistemi içinde yer alan yıldızlar ve galaksileri mükemmel bir şekilde oraya yerleştiren ve onları gazyağsız ve odunsuz alevlendiren bir Zatı akla gösterip ispat eder.

Bir lambanın mucitsiz ve mühendissiz vücuda gelmesi nasıl mümkün değilse, o lambadan daha büyük ve daha mükemmel olan güneş ve yıldızların da mucitsiz ve mühendissiz vücuda gelmeleri mümkün ve kabil değildir.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

BENZER SORULAR

Yükleniyor...