"Risalet-i Ahmediyeyi (a.s.m.) inkâr edecek, Süfyan namında müthiş bir şahıs, ehl-i nifakın başına geçecek, şeriat-ı İslamiyenin tahribine çalışacaktır." Süfyan sadece Peygamberimizi mi (a.s.m) inkâr ediyor?

Cevap

Değerli Kardeşimiz;

Süfyan münkirdir; ancak icraatında kendini dine taraftar gösterir. Ve bu maske altında şeair-i İslamiye'yi tahribe çalışır. Şeair-i İslamiye ise, Peygamber Efendimizin (asm) sünnet-i seniyyesinden ibarettir.

Dinin temel kaynağı, Kur'an ve sünnettir. Süfyan, bu iki kaynağı kendine göre tevile çalışır; hakkı batıl, batılı da hak suretinde gösterir. Mesela, Orta Çağ'da gelmiş bir insanın -hâşâ- şimdiki asra hitap edemeyeceğini, misal olamayacağını ifade eder, bu nevi fikirlerini, her yolu deneyerek etrafa yayar, Şeair-i İslamiye'yi ortadan kaldırmaya çalışır.

İnsaniyet deccalı, küfrünü açık bir şekilde ortaya koyarken, İslam deccalı olan süfyan ise, münafıkane hareket eder, küfrünü gizleyerek dini tahrib etmeye çalışır.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale Editörü

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Yorumlar

himyata
binler tebrik ve takdir efendim. Çok mükemmel harika bir tarzda arzu beyan etmişsiniz. Allah sizlerden ebeden daimen razı olsun. aynı hakk ve aynı hakikattır efendim. himyata
Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.

BENZER SORULAR

Yükleniyor...